Balustrady balkonowe w Katowicach

Wysokiej jakości barierki balkonowe pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną: ułatwiają korzystanie ze schodów i zapewniają bezpieczeństwo poruszających się po nich osób. Na platformie OTOmistrz w Katowicach można zamówić wysokiej jakości barierki balkonowe z drewna, szkła, kamienia i in.

 Katowice

Balustrady na balkon: najlepsze rozwiązania w Katowicach od fachowców z serwisu OTOmistrz

W ofercie wykonawców OTOmistrz w Katowicach znajdziesz zarówno klasyczne, jak i nowoczesne balustrady na balkon. Wybierając wśród gotowych lub stworzonych na indywidualne zamówienie rozwiązań każdy klient może być pewny, że:

  •  Uważnie przeanalizujemy wszystkie wymagania co do balustrady na balkon i stworzymy konstrukcję, zgodną z oczekiwaniami zleceniodawcy;
  • Zostaną dobrane najlepsze materiały i sposoby mocowania;
  • Specjaliści dokonają niezawodnego mocowania wszystkich elementów balustrady;
  • Specjaliści zabezpieczą balustradę przed oddziaływaniem negatywnych czynników środowiska zewnętrznego.

Są to fachowi pracownicy i projektanci, którzy z entuzjazmem podchodzą do realizacji każdego zlecenia i dążą do tego, by klient pozostał w pełni zadowolony z efektu ich pracy.

 Katowice
 Katowice
 Katowice
 Katowice
 Katowice
 Katowice
  • Drewniane barierki na balkon
  • Metalowe balustrady na balkon
  • Nierdzewne balustrady balkonowe
  • Kute balustrady balkonowe
  • Szklane balustrady balkonowe

Do wykonywania przyciągających wzrok barierek drewnianych w Katowicach stosowane jest drewno pochodzące z modrzewia syberyjskiego oraz świerka skandynawskiego. Przed użyciem drewna jest ono specjalnie przygotowywane – suszone, heblowane, szlifowane,  a także impregnowane dwa razy. Drewno obrabiane jest w sposób bardzo dokładny, co pozwala dbać o detale w trakcie tworzenia balustrad. Aby konstrukcje były stabilne, umacniamy je metalowym stelażem, którego nie widać, gdyż jest pokryty drewnem, co nie wpływa na wizualny odbiór balustrad. Topowi specjaliści wykonują zwracające uwagę konstrukcje, ale też ich wykończenie jest na tyle interesujące, że stanowi formę dekoracyjną dla danego budynku.

Trwałość, niezawodność konstrukcji, prostota formy to cechy nowoczesnych balustrad z metalu w Katowicach. Stal lakierowana proszkowo jest bardzo powszechnym materiałem ich wykonania. Co więcej, takie balustrady pasują prawie do każdego budynku, który jest utrzymany w nowoczesnym stylu. Balustrady naszych specjalistów wykonane w sposób precyzyjny.  Ze stali nierdzewnej wykonują konstrukcje balustrad i ich poręcze, natomiast wypełnienie robią z aluminium lub innych materiałów, wybieranych przez klienta. Oferują również kilka modeli, gdzie do wypełnienia dodane są rury ze stali nierdzewnej. Zatem w balustradach łączą zastosowanie stali nierdzewnej i aluminium. Balustrady balkonowe są lakierowane proszkowo. Dla klientów przygotowana jest szeroka gama kolorów do wyboru. Standardowe wykończenie obejmuje wybór spośród opcji matowej, z połyskiem i drobnej strukturalnej, do wyboru są kolory z palety RAL. Oferta rozszerzona obejmuje kilka odcieni, w tym takie, które imitują drewno.

Balkon jako pomieszczenie otwarte jest miejscem, które najbardziej jest narażone na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych – gwałtownych zmian temperatury, podwyższonej wilgotności, rozprzestrzeniania się pleśni itp. Jeśli chcesz, by balustrada balkonowa w takich warunkach jak najdłużej zachowywała swój atrakcyjny wygląd i funkcjonalność, najlepszym rozwiązaniem będzie nierdzewna balustrada balkonowa wykonana przez fachowców z platformy OTOmistrz. Będzie wyróżniać się nie tylko wytrzymałością i oryginalnym designem, ale także naprawdę przystępnym kosztem. W wielu budynkach stosuje się obecnie balustrady nierdzewne. Nie powinno to dziwić, ponieważ stal nierdzewna jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, które mogłyby powodować korozję.

Kute balustrady balkonowe w Katowicach zawsze wyglądają stylowo i elegancko. Takie konstrukcje najczęściej mają niepowtarzalny wzór i są realizowane na podstawie indywidualnych wskazówek od klientów. Kute barierki mogą mieć nie tylko dowolny kształt, ale także dowolną wysokość. Dodatkowo specjaliści zawsze dbają także o to, by oparcie na poręczy było jak najbardziej wygodne, a żaden z elementów balustrady nie zawierał ostrych elementów. Barierki balkonowe można montować nawet w pomieszczeniach, gdzie mieszkają małe dzieci, a w razie potrzeby fachowcy zamontują na balkonie także czasowe dodatkowe zabezpieczenie.

Czołowi specjaliści serwisu OTOmistrz oferuąe wykonanie balustrad balkonowych cechujących się bardzo wysoką jakością, powstających ze szkła hartowanego. Zawsze stosują się do indywidualnych życzeń klienta. Szklane balustrady balkonowe robią w Katowicach na wymiar. Wykonanie rzetelnego zlecenia poprzedzone jest pomiarami, następnie dokonują montażu, a w razie potrzeby prowadzą także prace związane z serwisem. Wychodzą do naszych klientów z ofertą kompleksowej obsługi i korzystnej ceny. Warto podkreślić, że prace związane ze szklanymi balustradami na balkony i tarasy są dostosowywane w jak największym stopniu do wymagań klientów.

Dlaczego warto zlecić balustrady balkonowe w Katowicach?

Balustrady, które są wykonywane przez fachowców z platformy OTOmistrz mają funkcję zabezpieczającą, to najważniejsze, ale również dokładają starań, aby były estetyczne i nowocześnie wyglądały. Klienci mogą wybierać spośród wielu modeli balustrad balkonowych, a także wśród dużej gamy kolorystycznej.

Prawdziwi profesjonaliści chcą, aby wymagania klientów były szczegółowo spełniane. Ich prace są nowoczesne, sprawdzą się zarówno wśród klientów, którzy poszukują nowych rozwiązań, ale też tych, którzy lubią bardziej klasyczne wzory.  Balustrady mogą być przeznaczone na zewnątrz – na balkon lub taras, ale mogą także zostać zastosowane wewnątrz pomieszczeń. Rezultat naszej pracy na pewno będzie zwracał uwagę wielu osób.

5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o balustradach balkonowych

W serwisie OTOmistrz zamówiłem nowoczesne barierki na balkon. Pracownikom wystarczyło pokazać zdjęcie z Internetu, by zrobili dla mnie dokładnie to, o co prosiłem. Instalacja gotowej balustrady także była wykonana przez pracowników firmy – szybko i sumiennie. Jestem zadowolony, w razie potrzeby znów zwrócę się do fachowców z platformy OTOmistrz.

Łukasz

Chciałam odmienić swój balkon i zamówiłam tu kute barierki. Jestem bardzo zadowolona z jakości realizacji zamówienia: wszystko wygląda bardzo fachowo, pracownicy także dokonują instalacji balustrad – nie trzeba dodatkowo tracić czasu na poszukiwanie ekipy montażystów.

Anna

Długo szukałem gotowych balustrad balkonowych. To, czego potrzebowałem znalazłem w serwisie OTOmistrz. Fachowcy których znalazłem na tej platformie pracują z różnymi materiałami – kamieniem, drewnem, szkłem itp., a więc w ich ofercie każdy, tak samo jak ja, może znaleźć to, czego potrzebuje. Można tu także zamówić wykonanie balustrad na podstawie szkicu klienta. Polecam, naprawdę warto!

Leo

Cena za metr kwadratowy balustrad balkonowych okazała się najniższą: postanowiłem więc złożyć tu zamówienie. Mimo niskiego kosztu, jakość realizacji projektu okazała się bardzo wysoka, dodatkowo chcę zaznaczyć kreatywne podejście do realizacji mojego projektu i jego realizację w ściśle uzgodnionych ze mną terminach.

Łucjan

Jeśli poszukujecie nowoczesnych balustrad balkonowych – warto odezwać się do wykonawców z serwisu OTOmistrz! Pracownicy uważnie słuchają wymagań klienta, starają się maksymalnie spełnić ich oczekiwania, a dodatkowo naprawdę szybko realizują zlecenia. Nie oczekiwałam tak szybkiej i jakościowej pracy, teraz już cieszę się moim nowym balkonikiem. Dziękuję!

Ola

Często zadawane pytania o balustradach balkonowych w Katowicach

⭐ Jaka balustrada nierdzewna będzie odpowiednia na balkon?
Barierki na balkon mogą być zrobione z różnych materiałów. Balustrady balkonowe w Katowicach posiadają różny wygląd, a także odmienne właściwości. Obecnie można spotkać się z różnego rodzaju barierkami balkonowymi, natomiast najczęściej klienci są zainteresowani tymi, które są wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ wyglądają estetycznie i nie ulegają niszczeniu. Balustrady ze stali nierdzewnej zazwyczaj mają minimalistyczne formy, dlatego bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym stylem budownictwa. Ponadto takie balustrady są łatwe w czyszczeniu i konserwacji, gdyż najczęściej są polerowane. Przy dokonywaniu wyboru balustrady balkonowej na pewno istotne jest też to, jak wygląda płyta balkonowa oraz cały budynek.
⭐ Jakie drewno najlepiej sprawdzi się na balustrady?
Przy wyborze drewna na balustradę bardzo ważna jest kwestia rodzaju drewna, gdyż wpływa to na wytrzymałość konstrukcji. Co zatem będzie najlepszym wyborem? Modrzew syberyjski, dąb lub daglezja sprawdzą się bardzo dobrze. Korzystnym rozwiązaniem będzie też postawienie na robinię akacjową, która jest twarda i wytrzymała. Zastosowanie odpowiedniej impregnacji, a także stosowanie się do norm odnoszących się do konstrukcji balkonowych pozwoli zadbać o bezpieczeństwo. Można zarówno samodzielnie impregnować drewno, jak i dokonać zakupu już zaimpregnowanego materiału. Jak wiadomo, balustrada ma zabezpieczać przed wypadnięciem. W budynkach użyteczności publicznej prześwity w balustradzie nie mogą być większe niż 20 cm, natomiast w budynkach o charakterze wielorodzinnym i zamieszkania zbiorowego - 12 cm. Jeśli zaś mowa o budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach wielopoziomowych, wielkości te nie są prawnie uregulowane.
⭐ Czy możliwe jest zamocowanie drewnianej balustrady na zewnątrz budynku od południowej strony?
Tak, jest to całkiem możliwe. Drewno, w odróżnieniu od kamienia lub szkła, jest bardziej podatne na oddziaływanie czynników pogodowych, jednakże fachowcy wiedzą jak zadbać o tworzone konstrukcje w taki sposób, by jak najdłużej zachowywały nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i wysoką funkcjonalność. Żeby dowiedzieć się więcej o szczegółach, wystarczy skontaktować się z fachowcem na naszej stronie.
⭐ Czy kształt balkonu może oddziaływać na to, jaka balustrada może zostać na nim zamontowana?
Tak. Kształt balkonu ma znaczenie zarówno dla wyboru materiału, z którego zostanie wyprodukowana balustrada, jak i jej kształtu. Praktycznie żadnych ograniczeń nie mają właściciele balkonów prostokątnych i kwadratowych. We wszystkich innych sytuacjach zaprojektowanie barierek i poręczy odbywa się indywidualnie. Nie ma jednak podstaw do zmartwień: fachowcy z platformy OTOmistrz w Katowicach uwzględniają wszystkie życzenia klientów i jeśli nawet nie istnieje możliwości montażu barierek z konkretnego materiału, zawsze jest opcja jego wykorzystania w kombinacji z innymi.