Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Kominiarz Kraków

Czyszczenie komina w Krakowie

Wait...
People

Mamy 14 453 wykonawców z nich 1867 specjalistów jest online i gotowych do pomocy

Jednym kliknięciem dobierzemy najbardziej doświadczonych wykonawców.
Podaj swoją lokalizację - najdziemy najlepszego wykonawcę!

Zaoszczędź nawet do 40% kosztu prac na usłudze — Czyszczenie komina - już teraz.

40% oszczędności 40% realnych oszczędności
Sprawdzeni specjaliści Certyfikowani fachowcy
Oszczędzaj czas Zaoszczędź swój czas

Dlaczego Czyszczenie komina są zamawiane u fachowców OTOmistrz?

 • Uczciwy cena bez ukrytych prowizji
 • Wykwalifikowani wykonawcy
 • Projekty o dowolnym poziomie złożoności
 • Współpraca na podstawie umowy i z gwarancją
 • Nowoczesne technologie
 • 0% Prowizji
 • 5 Lat na rynku
 • 5000+ Opinii
 • 10 000+ Wykonanych zleceń
Znajdź wykonawcę
Kominiarz cena

Nasi klienci nam ufają

Realne opinie naszych klientów na temat: Czyszczenie komina w Krakowie

Powody do współpracy z nami

Darmowa konsultacja
Obliczenie kosztu usług przed współpracą
Wszystko robimy na czas Wszystko robimy na czas
Bez pośredników Bez pośredników
elements Master

Podczas konsultacji poznasz:

 • 01 Terminy realizacji zlecenia
 • 02 Sposoby bezpłatnego umówienia wykonawcy
 • 03 Kontakty do wykonawców z Twojego miasta
 • 04 Gotowy kosztorys

Wypełnij formularz, a my dobierzemy wykonawcę zgodnie z Twoim zgłoszeniem

Wait...

Nadal masz jakieś pytania?

Najczęściej zadawane pytania o czyszczeniu kominów w Krakowie

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, pamiętaj, że nasz zespół wsparcia jest zawsze gotowy do pomocy. Skontaktuj się z nami, a operator odpowie jak najszybciej!

Ile to kosztuje?
Dla Ciebie, jako klienta, usługa jest świadczona bezpłatnie. Płacisz tylko za usługi fachowca lub specjalisty (nasz serwis nie pobiera dodatkowych opłat). Koszt pracy jest wyliczany indywidualnie dla każdego zamówienia. Należy wypełnić formularz, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i zbierze wszystkie informacje o pracach, jakie należy zrealizować. Po rozmowie z Tobą zostanie przeprowadzona kalkulacja, a także przygotowany bezpłatny kosztorys do zapoznania.
Terminy realizacji zamówień.
Każdy termin jest ustalany indywidualnie. Składasz zamówienie na stronie, następnie w ciągu 20 minut nasz manager kontaktuje się z Tobą i zbiera informacje o zamówieniu. W kolejnym kroku specjalista lub fachowiec oblicza dokładny czas realizacji zamówienia i uzgadnia z Tobą termin pracy! Wszystkie prace staramy się wykonywać jak najszybciej od momentu złożenia zamówienia.
Dlaczego twierdzi się, że niewyczyszczony komin jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka?
Spaliny, które pojawiają się w procesie eksploatacji urządzeń grzewczych, częściowo pozostają w kominie i podczas każdego nagrzewania się emitują substancje czynne, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Co więcej, w przypadku, kiedy ilość sadzy będzie zbyt duża, może ona ponownie trafić do komina, co dodatkowo spowoduje ryzyko pożaru. Zamawiając systematyczny przegląd kominiarski w naszym serwisie OTOmistrz łatwo (i tanio, gdyż prezentujemy niskie cenniki usług kominiarskich) pozbędziesz się wszystkich tych problemów!
Jak wymusić ciąg w kominie?
Przede wszystkim należy zrozumieć, skąd pojawił się problem. Być może problem tkwi w niepoprawnej konstrukcji samego komina. Jednak, jeśli wcześniej ciąg był i nie było wobec niego zarzutów, to problem najprawdopodobniej wystąpił z powodu zanieczyszczenia sadzą. W tym przypadku należy przeprowadzić chemiczne lub mechaniczne czyszczenie komina. Żeby problem nie zaistniał w przyszłości, zachęcamy także do zamówienia profilaktycznych przeglądów i czyszczenia kominów w naszym serwisie OTOmistrz w Krakowie.
Jakie rodzaje sadzy są usuwane w procesie czyszczenia komina w Krakowie?
Należy pamiętać, że osady sadzy i żywicy, nawet w niewielkich ilościach, wpływają na normalną pracę kotła na paliwo stałe: spada sprawność, przyspiesza proces korozji i zużywania. Dlatego usługi kominiarza w Krakowie z serwisu OTOmistrz obejmują usunięcie sadzy różnego rodzaju - w postaci twardej, skroplonej, a także o strukturze przypominającej kurz.
Jakie problemy i zadania pozwala rozwiązać czyszczenie kominów w Krakowie?

Usługi kominiarzy pozwalają na:

 • Zapewnienie bezpieczeństwa systemu grzewczego opalanego drewnem;
 • Utrzymanie sprawności nagrzewnicy na jej pierwotnym poziomie;
 • Oszczędzanie paliwa.

Fachowe czyszczenie komina w Krakowie

Zamawiając w naszym serwisie firmę do fachowego czyszczenia komina w Krakowie możesz być pewien świetnych efektów zrealizowanego zlecenia, a także niskiej ceny usług kominiarskich. Dlaczego należy systematycznie czyścić komin? Oto kilka powodów:

 • Zapewnienie większej wydajności pracy kotła;
 • Zmniejszenie zużycia paliwa;
 • Poprawienie ciągu;
 • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa (nie dopuszczenie do sytuacji trafienia sadzy do zapłonu).

Polecamy zamawiać usługi firm kominiarskich w Krakowie z naszego serwisu OTOmistrz przynajmniej raz na rok, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Zostanie wtedy dokonany przegląd komina, a także jego precyzyjne czyszczenie z usunięciem zarówno sadzy, jak i smoły. Koszt prac kominiarza obejmuje pełen zakres prac porządkowych, w tym dostawę niezbędnego sprzętu na miejsce wykonywania zlecenia. Jak często należy zamawiać usługi fachowców z serwisu OTOmistrz w Krakowie? Jest to zależne od kilku czynników:

 • Częstotliwości używania komina;
 • Materiału, z jakiego wykonany jest komin;
 • Paliwa wykorzystywanego do ogrzewania pieca;
 • Parametrów technicznych komina.

Dlaczego warto wybrać firmę kominiarską w Krakowie z serwisu OTOmistrz?

Każdy kominiarz w Krakowie, zatrudniony w firmie z serwisu OTOmistrz to fachowiec z wieloletnim doświadczeniem, umiejący posługiwać się nowoczesnym sprzętem i dokonywać jakościowego czyszczenia kominów, połączonych z różnymi urządzeniami grzewczymi.

Przed przystąpieniem do czyszczenia komina w Krakowie są przeprowadzane prace przygotowawcze, które polegają na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Posiadanie specjalnych zezwoleń, a także zatrudnianie fachowych alpinistów przemysłowych pozwala świadczyć usługi w budynkach o dowolnej wysokości, a w przypadku pracy na wysoko położonych obiektach obowiązkowo są mocowane liny zabezpieczające, które gwarantują bezpieczeństwo poruszania się fachowców po dachu.

W razie potrzeby dokonywane są badania komina za pomocą urządzeń komputerowych, pozwalających dokładnie zidentyfikować stopień i rodzaj zanieczyszczenia. Do bezpośredniej realizacji zleceń są wykorzystywane specjalne szczotki kominiarskie zasilane elektrycznie, gdyż to właśnie tego typu narzędzia pozwalają na najbardziej jakościową realizację zamówień. Cena czyszczenia komina przewiduje usunięcie sadzy nie tylko z rury, ale także oczek wentylacyjnych, co pozwala również zwiększyć wydajność funkcjonowania urządzeń grzewczych.

Po zakończeniu prac każdy klient uzyskuje niezbędny komplet dokumentów dotyczących aktualnego stanu komina, zaleceń odnośnie jego konserwacji, a także zobowiązań gwarancyjnych.

Mechaniczne czyszczenie komina w Krakowie

Mechaniczne czyszczenie komina w Krakowie — to tradycyjny i w wielu przypadkach naprawdę skuteczny sposób na pozbycie się brudu i sadzy. Realizując tego typu zlecenia firmy z serwisu OTOmistrz wykonują zarówno czyszczenia komina od dołu, jak i prace na różnej wysokości, pozwalające jak najbardziej precyzyjnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Dobrze orientują się także i udzielają zaleceń odnośnie skutecznej i bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych w taki sposób, by poziom zanieczyszczenia komina był minimalny. Czyszczenie komina może odbywać się zarówno od dołu, jak i z góry, z wykorzystaniem okienka do rewizji. Sadza zostaje skutecznie usuwana ze ścian komina, ten sposób świetnie sprawdza się też do usunięcia złóż skamieniałej sadzy.

Chemiczne czyszczenie komina w Krakowie

Chemiczne czyszczenie komina w Krakowie wykonywane jest z wykorzystaniem efektywnych środków czyszczących, zawierających chemikalia rozkładające sadzę. Tego typu usługa świadczona jest najczęściej w celach profilaktycznych, a konkretny reagent, wykorzystywany w trakcie pracy wybierany zostaje w oparciu o stopień zanieczyszczenia i typ komina. Na przykład firmy z naszego serwisu OTOmistrz stosują różne środki do chemicznego czyszczenia kominów w domach mieszkalnych i w przedsiębiorstwach. Obsługując klientów w Krakowie najczęściej stosują odtłuszczacze w postaci proszku: dobrze się sprawdzają, są dość przyjazne dla środowiska i usuwają osady węglowe nie tylko w kominie, ale także w samym urządzeniu grzewczym. W szczególnie trudnych przypadkach firmy decydują się na połączenie metody chemicznej i mechanicznej.