Czyszczenie komina w Rzeszowie

Jeśli w domu lub innym budynku zainstalowano system ogrzewania, jego czyszczenie spoczywa na właścicielu. Zamów czyszczenie komina w Rzeszowie w serwisie OTOmistrz i ciesz się niezawodnym funkcjonowaniem komina przez cały rok!

Kominiarz Rzeszów

Fachowe czyszczenie komina w Rzeszowie

Zamawiając w naszym serwisie firmę do fachowego czyszczenia komina w Rzeszowie możesz być pewien świetnych efektów zrealizowanego zlecenia, a także niskiej ceny usług kominiarskich. Dlaczego należy systematycznie czyścić komin? Oto kilka powodów:

 • Zapewnienie większej wydajności pracy kotła;
 • Zmniejszenie zużycia paliwa;
 • Poprawienie ciągu;
 • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa (nie dopuszczenie do sytuacji trafienia sadzy do zapłonu).

Polecamy zamawiać usługi firm kominiarskich w Rzeszowie z naszego serwisu OTOmistrz przynajmniej raz na rok, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Zostanie wtedy dokonany przegląd komina, a także jego precyzyjne czyszczenie z usunięciem zarówno sadzy, jak i smoły. Koszt prac kominiarza obejmuje pełen zakres prac porządkowych, w tym dostawę niezbędnego sprzętu na miejsce wykonywania zlecenia. Jak często należy zamawiać usługi fachowców z serwisu OTOmistrz w Rzeszowie? Jest to zależne od kilku czynników:

 • Częstotliwości używania komina;
 • Materiału, z jakiego wykonany jest komin;
 • Paliwa wykorzystywanego do ogrzewania pieca;
 • Parametrów technicznych komina.
Kominiarz cena Rzeszów
Kominiarz cennik Rzeszów
Remont komina nad dachem z cegły cena Rzeszów
Rozwiercanie komina cena Rzeszów
Kominiarz cennik Rzeszów
 • Mechaniczne czyszczenie komina w Rzeszowie
 • Chemiczne czyszczenie komina w Rzeszowie

Mechaniczne czyszczenie komina w Rzeszowie — to tradycyjny i w wielu przypadkach naprawdę skuteczny sposób na pozbycie się brudu i sadzy. Realizując tego typu zlecenia firmy z serwisu OTOmistrz wykonują zarówno czyszczenia komina od dołu, jak i prace na różnej wysokości, pozwalające jak najbardziej precyzyjnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Dobrze orientują się także i udzielają zaleceń odnośnie skutecznej i bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych w taki sposób, by poziom zanieczyszczenia komina był minimalny. Czyszczenie komina może odbywać się zarówno od dołu, jak i z góry, z wykorzystaniem okienka do rewizji. Sadza zostaje skutecznie usuwana ze ścian komina, ten sposób świetnie sprawdza się też do usunięcia złóż skamieniałej sadzy.

Chemiczne czyszczenie komina w Rzeszowie wykonywane jest z wykorzystaniem efektywnych środków czyszczących, zawierających chemikalia rozkładające sadzę. Tego typu usługa świadczona jest najczęściej w celach profilaktycznych, a konkretny reagent, wykorzystywany w trakcie pracy wybierany zostaje w oparciu o stopień zanieczyszczenia i typ komina. Na przykład firmy z naszego serwisu OTOmistrz stosują różne środki do chemicznego czyszczenia kominów w domach mieszkalnych i w przedsiębiorstwach. Obsługując klientów w Rzeszowie najczęściej stosują odtłuszczacze w postaci proszku: dobrze się sprawdzają, są dość przyjazne dla środowiska i usuwają osady węglowe nie tylko w kominie, ale także w samym urządzeniu grzewczym. W szczególnie trudnych przypadkach firmy decydują się na połączenie metody chemicznej i mechanicznej.

Dlaczego warto wybrać firmę kominiarską w Rzeszowie z serwisu OTOmistrz?

Każdy kominiarz w Rzeszowie, zatrudniony w firmie z serwisu OTOmistrz to fachowiec z wieloletnim doświadczeniem, umiejący posługiwać się nowoczesnym sprzętem i dokonywać jakościowego czyszczenia kominów, połączonych z różnymi urządzeniami grzewczymi. 

Przed przystąpieniem do czyszczenia komina w Rzeszowie są przeprowadzane prace przygotowawcze, które polegają na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Posiadanie specjalnych zezwoleń, a także zatrudnianie fachowych alpinistów przemysłowych pozwala świadczyć usługi w budynkach o dowolnej wysokości, a w przypadku pracy na wysoko położonych obiektach obowiązkowo są mocowane liny zabezpieczające, które gwarantują bezpieczeństwo poruszania się fachowców po dachu.

W razie potrzeby dokonywane są badania komina za pomocą urządzeń komputerowych, pozwalających dokładnie zidentyfikować stopień i rodzaj zanieczyszczenia. Do bezpośredniej realizacji zleceń są wykorzystywane specjalne szczotki kominiarskie zasilane elektrycznie, gdyż to właśnie tego typu narzędzia pozwalają na najbardziej jakościową realizację zamówień. Cena czyszczenia komina przewiduje usunięcie sadzy nie tylko z rury, ale także oczek wentylacyjnych, co pozwala również zwiększyć wydajność funkcjonowania urządzeń grzewczych.

Po zakończeniu prac każdy klient uzyskuje niezbędny komplet dokumentów dotyczących aktualnego stanu komina, zaleceń odnośnie jego konserwacji, a także zobowiązań gwarancyjnych.

5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o czyszczeniu kominów

Cena mechanicznego czyszczenia komina w firmie z serwisu OTOmistrz jest przystępna, a jakość usług znajduje się zawsze na wysokim poziomie. Współpracuję z tą firmą od trzech lat i od tamtej pory nigdy już nie mam problemów z zatkanym kominem. Dodatkowo wydajność moich urządzeń grzewczych (mam dwa) zawsze znajduje się na stabilnie wysokim poziomie.

Michał

Na początku jesieni obowiązkowo zamawiamy mechaniczne czyszczenie komina ze smoły w OTOmistrz: jest to łatwy sposób, by cieszyć się ciepłem przez cały okres zimna, a dodatkowo zadbać o swoje zdrowie: kominiarze działają bardzo precyzyjnie i jestem pewna, że mój komin nie emituje szkodliwych substancji.

Alina

Najlepsze kominiarskie usługi! Wcześniej zawsze czyściłem kominy w domu własnoręcznie, ale teraz już nie mam sił na podjęcie takiej pracy. Z tego powodu zdecydowałem się na skorzystanie z usług z serwisu OTOmistrz. Ponieważ sam wiem, co i jak trzeba zrobić, mogę śmiało powiedzieć, że w OTOmistrz są informacje o prawdziwych fachowcach. Dodatkowo posiadają nowoczesny sprzęt, pomagający działać im szybko i bardziej jakościowo.

Stanisław

Przystępny cennik usług kominiarskich w połączeniu z gwarancją wysokiej jakości realizacji zlecenia skłoniły mnie do podjęcia decyzji o współpracy z serwisem OTOmistrz. Nie żałuję i zdecydowanie będę współpracować z tą firmą ponownie. Polecam także wszystkim, którzy chcą zamówić niedrogie, a jednocześnie skuteczne i fachowe usługi kominiarza.

Ignacy

Od pięciu lat mieszkam we własnym domu (całe życie spędziłam w bloku) i nigdy nie zastanawiałam się nad tym, że komin potrzebuje czyszczenia. Do czasu aż po prostu doszło do jego zatkania i przestał działać. Sąsiad doradził zadzwonić do firmy z serwisu OTOmistrz. Przyjechali w dniu złożenia zlecenia, dokonali czyszczenia, wyjaśnili, jak dbać o komin. Jesienią zaproszę do siebie firmę ponownie — teraz już tylko na czyszczenie profilaktyczne.

Edyta

Najczęściej zadawane pytania o czyszczeniu kominów w Rzeszowie

⭐ Dlaczego twierdzi się, że niewyczyszczony komin jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka?
Spaliny, które pojawiają się w procesie eksploatacji urządzeń grzewczych, częściowo pozostają w kominie i podczas każdego nagrzewania się emitują substancje czynne, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Co więcej, w przypadku, kiedy ilość sadzy będzie zbyt duża, może ona ponownie trafić do komina, co dodatkowo spowoduje ryzyko pożaru. Zamawiając systematyczny przegląd kominiarski w naszym serwisie OTOmistrz łatwo (i tanio, gdyż prezentujemy niskie cenniki usług kominiarskich) pozbędziesz się wszystkich tych problemów!
⭐ Jak wymusić ciąg w kominie?
Przede wszystkim należy zrozumieć, skąd pojawił się problem. Być może problem tkwi w niepoprawnej konstrukcji samego komina. Jednak, jeśli wcześniej ciąg był i nie było wobec niego zarzutów, to problem najprawdopodobniej wystąpił z powodu zanieczyszczenia sadzą. W tym przypadku należy przeprowadzić chemiczne lub mechaniczne czyszczenie komina. Żeby problem nie zaistniał w przyszłości, zachęcamy także do zamówienia profilaktycznych przeglądów i czyszczenia kominów w naszym serwisie OTOmistrz w Rzeszowie.
⭐ Jakie rodzaje sadzy są usuwane w procesie czyszczenia komina w Rzeszowie?
Należy pamiętać, że osady sadzy i żywicy, nawet w niewielkich ilościach, wpływają na normalną pracę kotła na paliwo stałe: spada sprawność, przyspiesza proces korozji i zużywania. Dlatego usługi kominiarza w Rzeszowie z serwisu OTOmistrz obejmują usunięcie sadzy różnego rodzaju - w postaci twardej, skroplonej, a także o strukturze przypominającej kurz.
⭐ Jakie problemy i zadania pozwala rozwiązać czyszczenie kominów w Rzeszowie?

Usługi kominiarzy pozwalają na:

 • Zapewnienie bezpieczeństwa systemu grzewczego opalanego drewnem;
 • Utrzymanie sprawności nagrzewnicy na jej pierwotnym poziomie;
 • Oszczędzanie paliwa.