Frezowanie kominów

Firmy prezentowane w serwisie OTOmistrz oferują profesjonalne frezowanie i szlamowanie kominów w całej Polsce. Wyczyszczą, powiększą, uszczelnią i całkowicie doprowadzą każdy przewód kominowy do współczesnych standardów i wymagań nowoczesnych pieców. Zapewniają jakość prac bez rozbierania i burzenia ścian.

Frezowanie komina

Czym jest frezowanie i szlamowanie kominów

Frezowaniem komina lub rozwiercaniem nazywa się metodę czyszczenia i rozszerzenia przewodu kominowego. Dzięki temu można istotnie zwiększyć wewnętrzną średnicę przewodu, nawet o jedną trzecią grubości ściany kominowej.

Firmy z serwisu OTOmistrz oferują też frezowanie komina przeprowadzane na mokro za pomocą specjalistycznych frez diamentowych. Ten rodzaj rozwiercania zapewnia idealnie gładką i czystą powierzchnię jak najbardziej pasującą do szlamowania.

Kolejną świadczoną przez firmy usługą jest szlamowanie komina, która polega na uszczelnieniu przewodu kominowego w sposób tzw. tynkowania odśrodkowego albo przez montaż wkładów.

Szlamowanie komina realizowane jest poprzez nanoszenie na powierzchnię wewnętrzną specjalistycznej masy do uszczelniania przewodów kominowych. Składniki masy zapewniają trwałość i odporność na wysokie temperatury. W taki sposób ludzie obecni w pomieszczeniach są zabezpieczeni przed dymem, który może się dostać przez nieszczelne przewody.

Dlaczego warto nam zaufać?

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, którzy mają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia. Firmy w naszym serwisie mają w swoich kadrach mistrzów kominiarskich, którzy nadzorują jakość i koszt frezowania kominów. Nie zatrudniają pracowników sezonowych, ponieważ nie mogą powierzyć bezpieczeństwa klientów niesprawdzonym osobom.

Pracownicy są wyposażeni w nowoczesny sprzęt i pomiarowe urządzenia. Po realizacji zlecenia odbywa się udokumentowany odbiór prac kominiarskich i udzielana jest gwarancję jakości. Firmy z serwisu OTOmistrz oferują najdogodniejsze ceny frezowania kominów w Polsce.

5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o frezowaniu kominów

Dla mnie ekipa jest super, w branży renowacji kominów to naprawdę najlepsza firma, z tych co widziałam. Pracę wykonano zarówno w dobrej cenie, jak i w świetnej jakości. Zdziałali sporo w krótkim czasie. Doradzono jak najlepiej i porządnie zrealizować rozwiercanie komina. Na bank wrócę do nich ponownie 🙂

Dorota

Świetna firma z potężnym sprzętem i fachową załogą. Nie istnieją dla nich zadania niewykonalne, dokładnie wszystko przeglądają, ostrzegają o uszkodzeniach, doradzają i na bieżąco poprawiają, to co wymaga poprawy. Za dodatkowe czynności dużo nie policzono, cenę frezowania komina trzymano w ramach umowy. Kolejny raz jestem pod wrażeniem, POLECAM!!!

Wioletta

Naprawa odbywała się przez frezowanie komina i montaż wkładów ceramicznych, kilka godzin i po kłopocie. Fachowe podejście, duża wiedza w temacie i jakość wykonania zlecenia. Świetna komunikacja z klientem, przed przyjazdem zadzwoniono, pracownicy przyjechali dokładnie na umówioną godzinę. Pozdrawiam ekipę.

Przemysław

Panowie wiedzą wszystko o renowacji kominów, potrafią naprawić każdy bez wyjątku. Zlecenie wykonane profesjonalnie, widać to na każdym kroku. Dziękuję za doskonałą pracę, a co najważniejsze cena = jakości. Najlepszy cennik frezowania komina, polecam 100%.

Alicja

Frezowano u mnie komin techniką diamentową, uwinięto się z robotą w jakieś 5 godzin wraz z wkładem. Pracownicy wykonali zlecenie dokładnie i solidnie, zostawili po sobie porządek, oby więcej takich firm. Żaden komin nie jest im straszny, zlecenie wykonywano i mnie i u siostry, jesteśmy zadowoleni. Zaoszczędziliśmy dzięki tej firmie sporo pieniędzy. Brawo!!!

Dominik