Jak posprzątać mieszkanie: instrukcje krok po kroku

Wiele gospodyń domowych nie lubi i w każdy możliwy sposób odkłada generalne sprzątanie mieszkania. Nic w tym dziwnego, gdyż taka praca może zająć cały dzień wolny, a czasem jedyny. Jednak prędzej czy później przychodzi moment, w którym dalsze odkładanie sprzątania staje się niemożliwe i w tym przypadku pojawia się wiele pytań o to, jak prawidłowo, ostrożnie i bez marnowania czasu posprzątać mieszkanie. Można powierzyć tę pracę profesjonalistom lub zrobić to samodzielnie. Pracownicy firmy OTOmistrz chętnie dzielą się z nami tajnikami prawidłowego własnoręcznego sprzątania, pozwalającymi na szybkie uporządkowanie przestrzeni nawet w najbrudniejszym domu.

Złote reguły każdej gospodyni domowej

Dla wszystkich tych, którzy zamierzają rozpocząć sprzątanie, ale nie wiedzą jak zacząć, firma sprzątająca w Łodzi daje prostą, a jednocześnie naprawdę efektywną poradę: warto sporządzić własny plan działania. Można to zrobić na kartce papieru lub na komputerze, ważne jest to, że pamięć nie jest niezawodna i można po prostu pominąć pewne szczegóły, dlatego lepiej zawsze mieć je spisane, gdyż zapewni to lepsze efekty.

Następny aspekt to systematyczność. Jeśli chcesz poświęcić jak najmniej czasu na sprzątanie, z zasady stawiaj wszystkie rzeczy na swoim miejscu, poświęcając na to około 10-15 minut dziennie, na przykład przed snem.

Zasady sprzątania domu we Wrocławiuktóre opracujesz, powinny być akceptowane przez wszystkie zamieszkujące w nim osoby: kilka minut poświęconych przez domowników na sprzątanie da spektakularne efekty i ogólny czas sprzątania mieszkania zostanie dzięki temu skrócony.

Sprzątanie warto zaczynać od kuchni

Dając porady osobom zainteresowany jak sprzątać dom bez problemów, specjaliści firmy OTOmistrz radzą zaczynać wszystkie prace od kuchni. W tym pomieszczeniu gromadzi się najwięcej brudu, dodatkowo skomplikowanego do usunięcia, ponadto jest tam także najwięcej powierzchni podlegających sprzątaniu.

Jeśli będziesz sprzątać systematycznie, a dodatkowo posłuchasz rad specjalistów firmy OTOmistrz, to stopniowo proces porządkowania tego pomieszczenia będzie Ci zajmować maksymalnie 12 minut.

Sprzątanie kuchni krok po kroku może wyglądać w następujący sposób:

  • Rozpocznij pracę od oględzin pomieszczenia i stanu rzeczy też w ich miejscach;
  • Umyj wszystkie naczynia. Oczywiście najlepiej jest to zrobić zaraz po jedzeniu, ale jeśli zgromadziło się dużo brudnych naczyń, warto zrobić to w pierwszej kolejności. Następnie dokładnie wysusz naczynia i wstaw je do szafki. Voila! Sprzątanie w domu już nie wydaje się trudną sprawą, a dalej będzie jeszcze łatwiej!
  • Wyczyść wszystkie powierzchnie. Jak sprzątać poprawnie? Najpierw przetrzyj wszystko suchą szmatką, potem ściereczką i środkiem czyszczącym przeznaczonym do określonego rodzaju powierzchni. Ostatnim etapem pracy jest zamiatanie podłóg.

Prace porządkowe w sypialni

Jak posprzątać dom, a jednocześnie nie tracić czasu? Z kuchni przemieść się do sypialni, poprawna organizacja pracy w tym pomieszczeniu pozwoli przeznaczać na sprzątanie maksymalnie 10 minut. Zdejmij pościel i pościel łóżko (najlepiej robić to rano), na kolejnym etapie prac ułóż rzeczy na odpowiednich miejscach, schowaj większość do szuflad, a następnie wytrzyj kurz. Dając porady sprzątania, specjaliści firmy OTOmistrz zwracają uwagę na to, że do czyszczenia różnych powierzchni należy dobierać różne środki czyszczące.  Porady sprzątanie domu Warszawa obejmuje także mycie podłóg, którego warto dokonywać raz na 3-4 dni.

Sprzątanie sanitariatów

Często poszukując informacji o to, jak posprzątać mieszkanie krok po kroku, zapominamy o tak ważnym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Ten pokój można sprzątać równolegle z innymi pomieszczeniami. Efektywne sprzątanie w domu w Szczecinie przewiduje przecież, że środki czyszczące będą Twoimi pomocnikami i będą działać nawet wtedy, gdy Ciebie nie będzie w pomieszczeniu. Wybieraj takie preparaty, które nie są szkodliwe dla środowiska, a jednocześnie dobrze radzą sobie z brudem. Dając porady odnośnie tego jak sprzątać w domu, wielu specjalistów akcentuje uwagę na tym, że sprzątania łazienki należy dokonywać codziennie: zajmie to maksymalnie 5 minut, a efekt zawsze będzie rewelacyjny! Jeśli sprzątanie łazienki krok po kroku wydaje Ci się żmudną sprawą, możesz powierzyć tę pracę ekipie sprzątającej z firmy OTOmistrz.

Salon i przedpokój

Jeśli interesuje Cię, jak sprzątać efektywnie, nie zapominaj o tym, że wszystkie prace możesz skutecznie łączyć ze sobą. Sprzątanie przedpokoju najlepiej połączyć ze sprzątaniem łazienki lub salonu. W czasie, aż zadziałają środki czyszczące, możesz umyć lustra, wytrzeć kurz, umieścić drobne rzeczy w odpowiednich miejscach.

Mamy nadzieję, że nasze instrukcje jak sprzątać mieszkanie krok po kroku okazały się dla Ciebie przydatne i teraz w ciągu zaledwie jednej godziny możesz przywrócić swojemu domowi perfekcyjną świeżość, a wszystkim domownikom – świetny humor!

 

🟠 Możesz być także zainteresowany poradami firmy sprzątającej.