Ocieplenie domu w Warszawie

Ocieplenie domu - dogodne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć komfort przebywania w budynku i jednocześnie obniżyć koszty zużycia mediów. Wysokiej jakości ocieplenie domów, dobrane odpowiednio do Twoich indywidualnych potrzeb, w Warszawie zrealizują wykonawcy serwisu OTOmistrz.

Ocieplenie dachu Warszawa

W jaki sposób świadczymy usługi w zakresie ocieplania domów w Warszawie?

Zakres reprezentowanych przez nasz serwis usług w Warszawie obejmuje:

 • Ocieplenie zewnętrzne elewacji mieszkań w wieżowcach;
 • Ocieplenie fasad domów prywatnych;
 • Instalację i serwisowanie klimatyzatorów;
 • Wykonywanie prac na dużych wysokościach (zlecenia realizowane są przez alpinistów przemysłowych);
 • Uszczelnianie styków;
 • Inne prace związane z ociepleniem elewacji i pracami wysokościowymi.

Zachęcamy do współpracy z nami, gdyż nie tylko zapewniamy ocieplenia ścian w Warszawie, ale także usług o charakterze dodatkowym i uzupełniającym, zwiększające komfort użytkowanych pomieszczeń i poprawiające ich zewnętrzny wygląd.

 Wykonawcom serwisu OTOmistrz możesz zlecić m.in:

 • Usunięcie znacznych uszkodzeń ściany za pomocą zaprawy wyrównującej;
 • Ułożenie przewodów (telefonicznych, antenowych lub nawet instalacji elektrycznej) na zewnątrz pomieszczenia;
 • Wymianę okien (jeśli istnieje taka potrzeba), w tym realizację tak zwanego “ciepłego montażu” itp. 

Często zwracają się do nas klienci, którzy mają już ocieplone domy w Warszawie, jednak jakość tego ocieplenia jest dla nich niezadowalająca. W tej sytuacji powstaje pytanie – czy usuwać starą warstwę ocieplającą i zamontować nową, czy też może połączyć je ze sobą? Po analizie istniejącej warstwy ocieplenia nasi wykonawcy ustalą, pracować od podstaw, czy dokonać tylko docieplania budynku. Wszystkie aspekty realizacji zlecenia spisywane są w umowie, która zawiera także koszt ocieplenia budynku w Warszawie, nieulegający już zmianom w procesie realizacji zlecenia.

Ocieplenie starego domu Warszawa
Ocieplenie domu drewnianego Warszawa
Ocieplanie budynków Warszawa
Ocieplenia domu Warszawa
Ocieplanie domów Warszawa
 • Ocieplenie domu styropianem
 • Ocieplenie domu wełną mineralną

Ocieplenie domu styropianem w Warszawie coraz bardziej zyskuje na popularności i jest ku temu wielu powodów. Styropian ekstrudowany posiada wysoką wytrzymałość mechaniczną i wodoodporność, dzięki czemu ściany budynku są niezawodnie chronione przed wilgocią, a niskie przewodnictwo cieplne pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Styropian jest materiałem ognioodpornym, co jest jego dodatkowym atutem. Ocieplanie ścian styropianem może być przeprowadzone zarówno przy użyciu kleju, jak i łączników. Lekki i podatny materiał idealnie nadaje się do ocieplania ścian w Warszawie i przygotowania ich do dekoracyjnego wykończenia, pozwalając także znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Niewysoki koszt ocieplenia styropianem za 1 m2 czyni tę usługę przystępną nawet dla klientów z ograniczonym budżetem.

Wełna mineralna to wysokiej jakości, wszechstronna izolacja, która pozwala zmniejszyć straty ciepła nawet o 30%. Dodatkowo jest ognioodporna, nie ulega procesowi rozkładu, tworzy dodatkową warstwę izolacji akustycznej i chroni przed wiatrem, dlatego tego typu izolacja doskonale sprawdza się zarówno na ścianach betonowych, jak i ceglanych lub drewnianych. Ocieplenie domu wełną mineralną w Warszawie pozwala również ukryć nierówności i krzywizny ścian przed ich wykończeniem. Warto pamiętać, że wełna mineralna jest jednym z najtańszych materiałów izolacyjnych, które są dostępne obecnie na rynku. To wszystko sprawia, że ​​usługa ocieplenia ścian wełną mineralną (w tym ocieplenia wełną mineralną domów drewnianych), świadczona przez serwis OTOmistrz w Warszawie, cieszy się dużą popularnością.

Serwis OTOmistrz: najlepsze rozwiązania ocieplania budynków w Warszawie

Strefa klimatyczna, w której znajduje się Warszawa, wymaga przemyślanego podejścia do ocieplenia budynków – powinny zużywać jak najmniej energii na ogrzewanie w sezonie zimnym, a jednocześnie zapewniać wystarczającą ochłodę w upalne dni. Ocieplenie domu w Warszawie wymaga przemyślanego doboru materiałów i technik ocieplających, a często także uzyskania dodatkowych zezwoleń.

Na naszym serwisie można zlecić ocieplenie budynków w Warszawie różnego typu i przeznaczenia:

 • Jednopiętrowych i wielopiętrowych budynków mieszkalnych;
 • Obiektów o charakterze komercyjnym (galerie handlowe, centra biznesowe, restauracje itp.);
 • Budynków historycznych (wszystkie prace wykonujemy zgodnie z prawem i po przeprowadzeniu konsultacji z Głównym Architektem Miasta).

Fachowe podejście do realizacji zleceń współpracujących z nami wykonawców, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz duże doświadczenie, pozwalają nam reprezentować nie tylko ocieplania starych drewnianych domów w Warszawie, ale i docieplania elewacji w celu zwiększenia ich efektywności cieplnej.

5 + lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o ocieplanie budynków

Nasz stary dom pilnie potrzebował ocieplenia – rachunki za media zimą były po prostu gigantyczne. Dziękuję serwisowi OTOmistrz – zorganizowaliście świetną robotę. Teraz w domu jest ciepło i nie oszczędzamy na energii elektrycznej. A koszt ocieplenia elewacji w Warszawie dzięki wam, wcale nie był tak wysoki, jak się na początku wydawało, samodzielnie byśmy tak nie potrafili.

Kasia

Koszt ocieplenia mojego domu zwrócił się już po trzech latach – teraz oszczędzamy nawet 60% więcej energii w porównaniu do tego, co było wcześniej przed zamówieniem usługi na portalu OTOmistrz. Doradzono mi naprawdę skuteczny sposób na docieplenie ścian i teraz w mieszkaniu jest bardzo komfortowo.

Łukasz

Długo wahaliśmy się pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym ociepleniem domu. W serwisie OTOmistrz doradzili nam, że ocieplenie wewnętrzne jest nie tylko mniej skuteczne, ale także zabierze nam trochę powierzchni mieszkania, która i tak nie jest bardzo duża. Świetnie, że posłuchaliśmy tych zaleceń. Koszt ocieplenia domu za m2 nie był wysoki, a wydane pieniądze już prawie się nam zwróciły, bo teraz płacimy znacznie mniej za media, szczególnie w zimie. 

Marek

Ocieplenie starego drewnianego budynku zostało wykonane szybko i tanio – nie mam żadnych zastrzeżeń. Teraz zastanawiam się nad tym, by zrobić ocieplenie także w moim mieszkaniu: wydatki są niewielkie, a w pokojach będzie bardziej przytulnie. Oczywiście, jeśli będę zamawiać usługę, to ponownie tylko przez serwis OTOmistrz.

Agata

Kiedyś sam pracowałem na budowie, więc mogę zapewnić, że OTOmistrz współpracuje z prawdziwymi fachowcami, którzy doskonale znają właściwości różnych materiałów, pomagają klientowi wybrać te najbardziej odpowiednie, a dodatkowo cena docieplenia domu okazała się tylko nieco wyższa, niż w przypadku gdybym wykonywał te prace samodzielnie. Śmiało mogę polecić!

Wojciech

Najczęściej zadawane pytania o ocieplanie budynków w Warszawie

⭐ Czy to prawda, że poprawnie zrealizowane ocieplenie mieszkania pozwala obniżyć straty ciepła nawet o 60%?
Jest to absolutna prawda. Ostatnio opracowywane są tak zwane technologie pasywne, po wdrożeniu których wykorzystanie różnych rodzajów ogrzewania lub schładzania pomieszczeń w ogóle nie będzie potrzebne (domy będą korzystać z ciepła ziemi i energii słonecznej). Jednak nawet teraz ocieplenie domu w Warszawie od wewnątrz i zewnątrz pozwala tworzyć energooszczędne budynki.
⭐ Jakie ocieplenie jest lepsze: zewnętrzne czy wewnętrzne?
Nasze doświadczenie jest zgodne z wynikami licznych badań: idealną ochronę pomieszczenia przed mrozem i wilgocią można zapewnić tworząc zewnętrzne ocieplenie ścian. Ważny jest jednak poprawny wybór ocieplenia - pozwala to uniknąć zbierania się na ścianie kondensatu przez cały okres zimowy. W tym celu, aby tworzone przez nasz serwis ocieplenie maksymalnie odpowiadało potrzebom klienta oraz parametrom lokalizacji ocieplonego budynku, ciągle monitorujemy dostępne na rynku nowe technologie i materiały, więc wykorzystujemy w swojej działalności tylko najlepsze.
⭐ Jaka pora roku jest najbardziej odpowiednia na ocieplenie domu w Warszawie?
Wszystkim naszym klientom doradzamy dokonywać ocieplenia domu w Warszawie w ciepłą porę roku. Najlepiej - po zakończeniu okresu wiosennych deszczy i przed rozpoczęciem jesiennych przymrozków. Ma na to wpływ kilka przyczyn, a przede wszystkim zalecenia producentów wełny mineralnej oraz styropianu, z którymi najczęściej pracujemy, mówiące o tym, aby dokonywać wszystkich prac montażowych w temperaturze od +10 do +18 º С. Ponadto wiosną cena ocieplenia domu będzie znacznie niższa niż jesienią.
⭐ Jak długo utrzymuje się efekt ocieplenia domu w Warszawie?
Utrzymanie efektu zależy przede wszystkim od tego, jakie materiały są wykorzystywane podczas realizacji projektu oraz jaki jest okres ich żywotności. Realizując zlecenia w Warszawie i okolicach rzetelnie dobieramy materiały w taki sposób, aby okres ich użytkowania wynosił minimalnie 25 lat. Dodatkowym efektem ocieplenia ścian jest także polepszenie izolacji dźwiękowej oraz zapewnienie pomieszczeniu komfortowego mikroklimatu.