Odwodnienie domu

Odwadnianie terenu to sieć techniczna, która łączy system rur, pomp i zbiorników odwadniających w jeden kompleks inżynieryjny. System drenażowy jest przeznaczony do gromadzenia i odprowadzania wód gruntowych i powierzchniowych, może być budowany wyłącznie wokół domu lub na całej działce. Utworzenie takiego systemu można zamówić w jednej z firm, które oferują swoje usługi na portalu OTOmistrz!

Zamówienie
Odwodnienie domu

Usługa odwodnienia domu w Polsce

Zainstalowanie sieci odwadniającej pomaga rozwiązać następujące problemy:

  • usunięcie wody roztopionej i deszczowej, przyczyniające się do szybkiego odwodnienia podwórka lub domku letniskowego;
  • kontrolowanie poziomu wód gruntowych;
  • chronienie fundamentów, parteru, piwnicy technicznej przed nadmierną wilgocią;
  • zapobieganie nasiąkaniu wodą, co chroni rośliny przed próchnicą korzeni.

 Prace drenażowe są wykonywane w czterech podstawowych etapach:

  • Ekspert z firmy, wybranej za pomocą portalu OTOmistrz, przyjeżdża na obiekt w dogodnym dla klienta terminie.
  • Na miejscu specjalista ocenia charakterystykę terenu, cechy krajobrazu i znajdujące się na nim obiekty.
  • Po dokonaniu oceny eksperci określą optymalny dla klienta rodzaj systemu odwodnienia, opracują jego projekt, dobiorą materiały i urządzenia niezbędne do zorganizowania odwodnienia oraz obliczą ostateczny koszt prac.
  • Po uzgodnieniu z klientem szczegółów umowy i jej podpisaniu zespół pracowników jak najszybciej wykonuje zlecenie.

Dlaczego zamówienie usługi odwodniania domu lub działki na OTOmistrz to opłacalne rozwiązanie?

Tworzenie wysokiej jakości systemu drenażowego jest szczególnie aktualne w tych sytuacjach, kiedy wody gruntowe zalegają na głębokości 2,5 m lub mniej. Jest to również konieczne, jeśli budynek mieszkalny znajduje się na terenie narażonym na sezonowe lub pogodowe podtopienia. Projekt i lokalizację systemu ochrony przed nadmierną wilgocią dobiera się biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu, głębokość wód gruntowych oraz rodzaj gruntu. Z założenia wyróżnia się następujące systemy odwadniające: zasypowe, otwarte i zamknięte. 

Te, jak i inne aspekty są obowiązkowo uwzględniane przez fachowców, oferujących usługi na portalu OTOmistrz. 

 

5+ lat na rynku
90+ usług w ofercie
783 zamówień w trakcie realizacji
3197 zrealizowanych zamówień

Opinie na temat usługi odwadniania domu

Odwodnienie działki, które zleciliśmy firmie wybranej na portalu OTOmistrz zostało wykonane jakościowo i szybko, dodatkowo cenowo wszystko wyszło bardzo przystępnie.

Janusz

Nie myślałem nawet, że moja działka wymaga odwodnienia, ale zaproszony fachowiec wszystko dokładnie wytłumaczył i teraz już nie mamy wieloletnich problemów, które pojawiały się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Cieszę się, że podjąłem decyzję o poszukiwaniu fachowca, który zrealizuje odwodnianie działki na OTOmistrz: zebrane są tutaj najlepsze firmy z wieloletnim doświadczeniem. Polecam!

Radek

Za pomocą OTOmistrz zamawiałam system odwodnienia liniowego. Został zrealizowany w ciągu kilku dni, jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Na portalu można wybrać także firmy, które tworzą inne typy systemów odwadniających.

Agata

Na portalu OTOmistrz zamówiłem usługi firmy, która stworzyła system odwodnienia u mnie w ogrodzie. Najpierw długo szukałem w Internecie, ale tutaj nie musiałem poświęcać zbędnie czasu: w jednym miejscu dowiedziałem się zarówno o cenniku odwadniania, jak i poznałem opinie klientów. W wybranej firmie spodobała mi się jakość obsługi klienta, wszystkich obliczeń dokonano bardzo precyzyjnie, na stworzenie nowoczesnego i skutecznego systemu nie wydałem żadnego zbędnego pieniądza!

Emil

Jeśli potrzebujecie nowoczesnego systemu odwadniania – nie marnujcie czasu. Prosto i łatwo wystarczy złożyć zamówienie w jednej z firm, które znajdziecie tutaj na OTOmistrz. Działają niezawodnie i odpowiedzialnie, upewniłam się o tym osobiście. Polecam.

Agnieszka

Zostaw prośbę o usługę

Specjalista skontaktuje się z Tobą jak najszybciej