Oświetlenie napinanych sufitów: najbardziej popularne rozwiązania

Sufit napinany to wykończenie, które wygląda pięknie i estetycznie nawet w najprostszej wersji. Jednak bez względu na to, jak spektakularny jest projekt, żaden sufit nie jest kompletny bez podświetlenia. Projekt oświetlenia sufitów napinanych w Lublinie powinien być przemyślany jeszcze przed montażem sufitów, gdyż realizacja projektu może wymagać różnych materiałów i komponentów.

Systemy oświetlenia, które doskonale nadają się do instalacji wraz z napinanymi sufitami

Wyjątkowość sufitów napinanych polega na tym, że praktycznie nie ograniczają fantazji projektantów co do tworzonych systemów oświetlenia. Oto tylko kilka najbardziej popularnych:

  • Dodatkowe oświetlenie wzdłuż obwodu. Taśma LED na suficie zamontowana w specjalnym profilu pozwala stworzyć piękne dodatkowe oświetlenie konstrukcji. Aureola światła oddzieli dwie przestrzenie: sufit i ścianę, tworząc niezwykły efekt zawieszonego w powietrzu płótna;
  • Oświetlenie międzypoziomowe. Używane również jako oświetlenie dodatkowe. Taśma LED na suficie sprawia, że ​​przejście poziomów jest bardziej wyraziste. Jeśli dwupoziomowy sufit pełni funkcję podziału na strefy, podświetlenie sprawi, że granice wymaganej części pomieszczenia będą jeszcze bardziej wyraźne;
  • Szybujące linie. Stosunkowo nowy sposób ozdabiania konstrukcji sufitów napinanych oświetleniem, który obecnie cieszy się największą popularnością wśród klientów. Aby stworzyć podświetlenie, projekt wykorzystuje profile dzielące. Takie profile wyposażone są w szeroki rowek, w którym można zamontować pasek LED w dwóch rzędach. Taśma pokryta jest prześwitującą folią, która doskonale przepuszcza światło, dzięki czemu diody LED na suficie są niewidoczne, a blask jest jednolity;
  • Podświetlenie ukryte za płótnem napinanego sufitu w Zielonej Górze. Połączenie półprzezroczystego płótna i podświetlenia LED na suficie pozwala na tworzenie najbardziej niesamowitych projektów. Wykorzystywany jest panel LED, na którym pasek LED można układać w rzędach lub według określonego wzoru. W pierwszym przypadku uzyskuje się jednolite oświetlenie płótna od wewnątrz;
  • Połączenie podświetlenia i nadruku foto (w tym z efektem 3D). Ta opcja projektowa pojawiła się niedawno. Innowacyjny projekt, zwany Double Vision, pod wieloma względami przypomina półprzezroczyste napinane sufity. Jednak stosuje się w tym przypadku nie tylko folię PVC o wysokiej przepuszczalności światła, ale także płótno z nadrukiem fotograficznym.

Podświetlane napinane sufity: wykorzystanie lamp LED do aranżacji

Sufity ledowe tworzone są z wykorzystaniem tak zwanego oświetlenia pasmowego, służącego do oświetlania całego obwodu lub poszczególnych obszarów w sufitach wielopoziomowych. Decydując się na tworzenie sufitów napinanych LED nie istnieją ograniczenia związane z kolorem lamp. Doświadczenie montażystów firmy OTOmistrz pozwala jednak udzielić korzystnej rady: warto zadbać także o dodatkowe oświetlenie. Jeśli nie chcesz używać żyrandola, możesz pomyśleć o lampach ściennych lub podłogowych, które nie tylko dodają światła w pomieszczeniu, ale także stają się doskonałym dodatkiem do projektu.

Wybierając napinany sufit Gdańsk z oświetleniem LED oczywiście będziesz także zwracać uwagę na cenę napinanych podświetlanych sufitów. Przystępne cenowo rozwiązania oferuje firma OTOmistrz, dodatkowo montażyście pracujący w tej firmie udzielą informacji na temat tego, jak poprawnie pielęgnować ledowe sufity i w jaki sposób maksymalnie przedłużyć okres ich użytkowania!

Jak wybrać odpowiedni sufit ledowy?

O tym, jakie oświetlenie będzie wykorzystywane wraz z sufitem napinanym należy zadecydować jeszcze przed jego montażem. Wiąże się to z koniecznością zamontowania konstrukcji hipotecznej pod każdym zainstalowanym urządzeniem. To do takiej konstrukcji mocowane jest następnie urządzenie oświetleniowe, ponieważ nic nie może zostać przymocowane do samej rozciągniętej folii. Dodatkowo każde urządzenie oświetleniowe należy podłączyć do sieci elektrycznej, co również trzeba przewidzieć na etapie planowania – po naciągnięciu powłoki nie można ciągnąć ani podłączać żadnych przewodów. Sufity napinane Olsztyn, a szczególnie sufity z ledami, mogą nawet w całości zastąpić oświetlenie.  Przezroczysta folia PVC ma zdolność przepuszczania przez siebie 50% światła. Dlatego przy pomocy odpowiednio dobranych urządzeń oświetleniowych można stworzyć ogromną matową „lampę” zajmującą cały sufit.

Podświetlany napinany sufit – to magiczne połączenie wygody użytkowania i eleganckiego designu. Zastanów się nad tym, by tego typu aranżacji uczynić także elementem wystroju swoich wnętrz!

 

🟠 Czy chcesz mieć rozgwieżdżone niebo z sufitem napinanym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym typie sufitu.