Pranie dywanów w Gdańsku

Czyszczenie i mycie dywanów - to usługa, pozwalająca nie tylko w krótkim czasie przywrócić czystość i świeżość mieszkania lub biura, ale także zadbać o zdrowie znajdujących się w nim ludzi. Zamów profesjonalne pranie dywanów w Gdańsku w serwisie OTOmistrz, a fachowcy, którzy są u nas prezentowani zadbają o komfort Twojego wnętrza!

ZOSTAW APLIKACJĘ TERAZ
Pranie dywanów Gdańsk

Charakterystyki czyszczenie dywanów w Gdańsku

Samodzielne czyszczenie lub pranie dywanów przy użyciu produktów ze sklepu nie zawsze daje pożądany efekt, dlatego lepiej zamówić usługę profesjonalnego prania dywanów w Gdańsku w serwisie OTOmistrz. Nasi specjaliści szybko i skutecznie usuną brud z jedwabnej, wełnianej lub syntetycznej powierzchni na sucho lub na mokro, a Ty z pewnością będziesz zadowolony nie tylko z jakości naszych usług, ale także przystępnej ceny prania dywanów liczonej za m2. W OTOmistrz cena usługi czyszczenia dywanów w Gdańsku kalkulowana jest na podstawie powierzchni dywanu. Na koszt czyszczenia może mieć wpływ stan wyrobu, a także niektóre inne cechy oraz zamówienie dodatkowych usług:

 • Długość włosia wymagająca bardziej starannego czyszczenia;
 • Im wyższy jest wiek dywanu, tym bardziej ostrożnie należy podchodzić do procesu jego czyszczenia;
 • Materiał, z którego wykonany jest dywan (podczas pracy na przykład z materiałami naturalnymi lub jedwabiem istnieje duże ryzyko ich uszkodzenia, więc dobierane zostają delikatne i dość drogie środki czyszczące);
 • Rodzaj podłoża (jeśli jest ono klejone, czyszczenie powinno być wykonywane maksymalnie delikatnie);
 • Występowanie starych plam lub potężnych zabrudzeń;
 • Potrzeba mycia dywanu z obu stron;
 • Nieprzyjemny zapach dywanu lub występowanie pleśni;
 • Czyszczenie dywanów w Gdańsku w stanie mokrym (po zalaniu).
Mycie dywanów Gdańsk
Pranie dywanów w domu Gdańsk
Pranie dywanów czyszczenie Gdańsk
 • Pranie dywanów w Gdańsku
 • Czyszczenie dywanów w Gdańsku

Firmy z serwisu OTOmistrz wykonują profesjonalne mycie dywanów w Gdańsku wszystkich rodzajów, niezależnie od stopnia zabrudzenia, wieku dywanu lub jego rodzaju. Usługa mycia realizowana jest w kilku etapach.

Przede wszystkim jest dokonywane mechaniczne trzepanie wyrobu, z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, pozwalających na szybkie usunięcie nawet zalegającego głęboko suchego brudu – kurzu, piasku, włosów itp. 

Kolejnym krokiem jest zamoczenie dywanu i następnie jego mycie wstępne, pozwalające rozpuszyć powierzchnię i dostać się do brudu zalegającego najgłębiej. Ten etap jest szczególnie ważny, jeśli czyści się dywan z długim włosiem. Na etapie prania zasadniczego dobierane są środki czyszczące i szczotki odpowiednie do typu dywanu, a po ukończeniu tych prac dywan zostaje starannie wypłukiwany. Ostatni etap – wirowanie i suszenie dywanu. Dokładnie są przestrzegane wszystkie zasady, dzięki czemu dywany nie odkształcają się, nie tracą kolorów i miękkości. Tanie pranie dywanów w Gdańsku – usługa, do skorzystania, z której zachęcamy wszystkich naszych klientów!

Czyszczenie dywanów na sucho w Gdańsku – to usługa, która dedykowana jest wyrobom w miarę czystym, nie wymagającym usunięcia głębokich zabrudzeń. Jeśli chcesz, by Twój dywan zawsze wyglądał solidnie, miał przyjemny zapach i niezawodnie służył Ci przez wiele lat, suche czyszczenie realizowane za pomocą potężnych urządzeń i ekologicznych środków czyszczących, będzie właściwym wyborem!  Czyszczenie dywanów na sucho w Gdańsku ma sporo zalet:

 • Może być realizowane w pomieszczeniach z wysokim poziomem wilgotności, bez ryzyka pojawienia się na dywanach pleśni lub nieprzyjemnego zapachu;
 • Gwarantuje, że dywan zachowa swój pierwotny kształt i rozmiar;
 • Wykorzystywane do czyszczenia środki są całkiem bezpieczne dla zdrowia ludzi;
 • Efekt czyszczenia jest naprawdę spektakularny, usuwane zostają nawet bardzo mocne zabrudzenia.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis OTOmistrz do zamówienia firmy do prania dywanów w Gdańsku

Pranie dywanów w Gdańsku, zrealizowane przez firmy z serwisu OTOmistrz – to gwarancja doskonałego efektu czyszczenia, przystępnej ceny prania dywanów i indywidualnego podejścia do każdego klienta. 

Firmy prezentowane w naszym serwisie systematycznie dbają o to, by wykonywane przez nie mycie dywanów w Gdańsku stawało się coraz lepsze i bardziej ekologiczne. Śledzą więc pojawianie się nowości na rynku urządzeń i środków czyszczących, a także prowadzą szkolenia pracowników. Kwalifikacje i bogate doświadczenie naszych fachowców pozwalają realizować zlecenia szybko, sprawnie, bez ryzyka uszkodzenia dywanu. Dokładnie czyszczą dywany wykonane ze wszystkich znanych dziś materiałów, chętnie podejmują się zadań skomplikowanych, jak na przykład czyszczenia dywanów w Gdańsku po zalaniu. 

Zamawiając pranie chemiczne lub czyszczenie dywanu w naszej firmie, nie musisz specjalnie przygotowywać dywanu. Wystarczy, że wydostaniesz go spod mebli (lub zdejmiesz ze ściany), zrolujesz i dostarczysz do naszej pralni lub pozostawisz przy wejściu do mieszkania (w przypadku zamówienia odbioru przez naszego pracownika). Na terenie naszej pralni dokonujemy pomiaru i oceny stanu dywanu.

5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o pranie dywanów

Dziękuję za dobrze wykonaną pracę. Stary dywan wygląda jak nowy, nieprzyjemny zapach zniknął, a kolory wydają się jaśniejsze. Dostaliśmy również zniżkę na kolejne czyszczenie, więc za 9-10 miesięcy na pewno ponownie skontaktujemy się z serwisem.

Ewa

Mój dywan jest znowu miękki i puszysty. Fachowiec powiedział, że stopień zabrudzenia nie jest zbyt silny, więc wybraliśmy pranie chemiczne dywanu i to się nam opłaciło. Koszt czyszczenia dywanu jest bardzo przystępny, liczony jest za metr kwadratowy, więc trochę zapłaciliśmy. Jednak polecam wszystkim!

Anna

Zamówiłem w OTOmistrz pranie i ozonowanie dywanów w biurze. Cała praca zajęła około tygodnia, a efekt jest spektakularny. Dywany stały się naprawdę czyste, w pomieszczeniu zniknął uciążliwy zapach, pracuje się nam naprawdę przyjemnie. Dziękuję i zdecydowanie będę zwracał się do Państwa ponownie, a także polecał usługi swoim kolegom.

Michał

Myślałam, że dywan z mieszkania babci jest do wyrzucenia, a jednocześnie miałam do niego sentyment. Postanowiłam więc zwrócić się do serwisu OTOmistrz i spróbować zrealizować pranie chemiczne. Dokładnie sprawdzili dywan, materiał, z jakiego został wykonany i zanieczyszczenia, po czym szybko dokonali jego czyszczenia. Nie powiem, że wygląda jak nowy, ale jest czysty, pachnie świeżością i zdecydowanie znajdę dla niego miejsce w moim mieszkaniu!

Weronika

Zwróciłam się do OTOmistrz, bo cennik prania dywanów jest tu naprawdę niski. Nie żałuję podjętej decyzji. Dobrano dobre i ekologiczne środki czyszczące, brud został skutecznie usunięty, a dywan nie odkształcił się i ma bardzo przyjemny zapach. Pranie dywanów z odbiorem od klienta jest wygodne także pod względem czasu – nie trzeba martwić się o nic, wystarczy umówić się z przedstawicielem firmy na czas odebrania dywanu z mieszkania lub biura. Polecam, gdyż w tej firmie rozumieją, co to profesjonalizm.

Ola

Najczęściej zadawane pytania o pranie dywanów w Gdańsku

⭐ Czy można dokonać mycia dywanu na sucho lub na mokro, jeśli na metce jest oznaczenie o zakazie prania chemicznego?
Jeśli widzisz na metce informację o tym, że pranie chemiczne wyrobu jest zabronione, oznacza to, że producent nie gwarantuje zachowania jakości wyrobu po dokonaniu takiego czyszczenia. Z tego powodu klientom, którzy mają dywany z nieznacznymi zabrudzeniami, nie polecamy naruszać tej zasady. Jednocześnie możemy zrealizować czyszczenie takiego dywanu na sucho lub na mokro po wstępnym ustaleniu wszystkich szczegółów z klientem oraz podpisaniu przez niego dokumentu, w którym zgadza się z tym, że efektem czyszczenia może stać się częściowe zniszczenie dywanu. Ze swojej strony firmy prezentowane w naszym serwisie OTOmistrz podchodzą bardzo rzetelnie do realizacji takich zleceń w Gdańsku i w większości przypadków skutecznie usuwają zanieczyszczenia z takich dywanów.
⭐ Chcę zamówić czyszczenie dywanu na mokro w Gdańsku. Jak długo będzie trwało jego suszenie?
Zależy to od kilku czynników, a przede wszystkim od rozmiaru dywanu oraz długości włosia. Średnio suszenie trwa od 3 godzin do 2 dób. Dotyczy to zarówno usług mycia dywanów, świadczonych na terenie naszej pralni, jak i w domu klienta. Jeśli czyszczenia dokonywano w domu klienta, od razu po ukończeniu prac po dywanie można chodzić, nie czekając na jego całkowite wyschnięcie. Zachęcamy jednak poczekać kilka godzin - w ten sposób nie dojdzie do zabrudzenia powierzchni i pozostanie ona dłużej czysta. Z kolei jeśli zamówisz mycie na terenie naszej pralni w Gdańsku, dywan oddamy już całościowo wysuszony i zapakowany.
⭐ Jakie rodzaje czyszczenia dywanów stosowane są w OTOmistrz?
Firmy prezentowane w naszym serwisie OTOmistrz stosują różne rodzaje czyszczenia dywanów, z których największą popularnością cieszy się czyszczenie na mokro (zalecane dla większości dywanów syntetycznych) i czyszczenie pianą (opcja czyszczenia pośredniego dla dywanów z klejonym spodem). Wykonują także czyszczenia dywanów w Gdańsku na sucho - ta opcja jest szczególnie popularna wśród klientów, którzy zamawiają usługę dojazdu naszych specjalistów.
⭐ Jak wylicza się koszt czyszczenia dywanów w Gdańsku w Państwa firmie?
Podstawą do ustalenia kosztu czyszczenia dywanu jest jego rozmiar. Jeśli klient nie posiada tych informacji - na odwrocie dywanu z reguły w jednym z rogów znajdują się etykiety, które wskazują nazwę, wymiary i materiał, z którego wykonany został dywan. Dzwoniąc do naszego managera, wystarczy przekazać te informacje, a następnie specjalista doradzi odpowiednią metodę czyszczenia, a także poinformuje o przybliżonym koszcie usługi. W naszym serwisie podstawowy koszt czyszczenia dywanów w Gdańsku na sucho lub na mokro ustalany jest na podstawie rozmiaru wyrobu, ale jednocześnie powinien zostać oceniony w sposób wizualny stopień zanieczyszczenia - jeśli jest on bardzo wysoki, koszt usługi również będzie większy.

Zostaw prośbę o usługę

Specjalista skontaktuje się z Tobą jak najszybciej