Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Robot odkurzacz i zabawne sytuacje związane ze sprzątaniem

Sprzątanie i czyszczenie 82

Czy potrzebujesz robota odkurzacza? Jeśli nie możesz się zdecydować, należy spojrzeć na nowość technologii ze wszystkich stron. Czy należy wydawać pieniądze na taki pojazd dla kota oraz czy robot odkurzacz zasługuje na miano „inteligentnego” sprzętu, dowiesz się z tego artykułu. 

Jak działa inteligentny odkurzacz?

Jego główną różnicą w stosunku do zwykłych odkurzaczy jest to, że jest autonomiczny. Inteligentnego odkurzacza nie trzeba wcześniej programować ani wpisywać w konfigurację pomieszczenia. Potrafi samodzielnie nawigować za pomocą wbudowanych czujników, kamer i dalmierzy. Robot odkurzający działa z wbudowanego akumulatora. Jedno ładowanie wystarcza na 1-3 godziny sprzątania lub 60-125 m² pomieszczenia, w zależności od modelu. Gdy system nawigacyjny stwierdzi, że cały teren jest posprzątany i sprzatanie domu zakończone, odkurzacz samodzielnie odnajduje bazę ładującą i rozpoczyna ładowanie.

Z boku może się wydawać, że robot odkurzacz porusza się chaotycznie, ale tak nie jest. W trakcie pracy czujniki i kamera zbierają informacje o pomieszczeniach: geometrię pomieszczeń, powierzchnię, stopień zanieczyszczenia brudnej podłogi. Wykorzystując te dane, robot myjący jest w stanie wybrać algorytmy ruchu.

Jeśli w domu są małe zwierzęta domowe, odkurzacz może być dla nich niebezpieczny. Zdarzają się przypadki, gdy robot wciągnął ogon psa do otworu ssącego. W przypadku małego kociaka lub szczeniaka taka sytuacja może skutkować poważniejszymi obrażeniami.

Czym Cię pocieszy inteligentny odkurzacz?

Po pierwsze – możesz liczyć na tego asystenta, gdy nie ma Cię w domu. Możesz iść na zakupy, zostać do późna w pracy – robot odkurzający będzie mógł wykonać sprzatanie mieszkan bez Ciebie. Możesz nawet wyjechać na wakacje lub w delegację służbową, a w razie potrzeby możesz sterować gadżetem za pomocą smartfona.

Taki asystent jest bardzo przydatny dla osób starszych i tych, których stan zdrowia nie pozwala na regularne czyszczenie. Robota odkurzającego docenią także właściciele czworonogów cierpiących na sierść na całej podłodze. A poza tym inteligentny odkurzacz może uprzyjemnić wypoczynek czworonożnemu zwierzakowi podczas Twojej nieobecności.

Wśród zalet odkurzacza jest stosunkowo cichy, w przeciwieństwie do konwencjonalnego odkurzacza, tryb pracy.

Bonus: tajemne życie inteligentnych odkurzaczy

Roboty odkurzacze są liderami ze śmiesznych sytuacji w porównaniu z innym sprzętem, że niechcący można wpaść na myśl, że żyją tajemnym życiem. Przygotowaliśmy najlepsze wpadki odkurzaczy:

„Otrzymałem powiadomienie na telefon: “Odkurzacz został zablokowany”. Okazało się, że koło ściany złapał go obręcz.

Mój kot nie lubi robota odkurzającego. Zdał sobie sprawę, że jeśli coś utknie w odkurzaczu, to on się zatrzymuje. I wyobraźcie sobie, że kocisko zaczęło przynosić mu zabawkę, żeby ona utknęła w odkurzaczu i on przestał jeździć po mieszkaniu!

Babcia zamyka inteligentnego odkurzacza w każdym pokoju na co najmniej pół godziny, żeby on, jak mówi, “dokładnie posprzątał, a nie pojeździł sobie tylko i poudawał, że sprząta.

To jest mój pojazd, człowieku