Serwis klimatyzacji w Bełchatowie

Systematyczne, skrupulatnie realizowane serwisowanie klimatyzacji - podstawa jej niezawodnego funkcjonowania na przestrzeni wielu lat. Zachęcamy do powierzenia wykonania takich prac w Bełchatowie fachowcom z serwisu OTOmistrz. Topowi wykonawcy gwarantują przystępny koszt usług, precyzyjność realizacji zleceń, a także indywidualne podejście do wymagań każdego klienta.

czyszczenie klimatyzacji Bełchatów

Więcej o serwisie klimatyzacji

Dlaczego warto skorzystać z platformy OTOmistrz?

 

Nasi zleceniobiorcy oferują usługę Premium serwisu klimatyzacji i wentylacji w Bełchatowie. Wykonując tę usługę korzystają z atestowanych i wysokiej jakości profesjonalnych środków od znanych producentów. Te substancje w sposób profesjonalny pozwalają zdezynfekować klimatyzację, jak i systemy wentylacyjne za sprawą aktywnych jonów srebra. Posiadają też właściwości ochronne i korzystne dla zdrowia.

Dzięki jakościowym środkom można zwalczyć chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące dolegliwości zdrowotne lub alergie, a także infekcje atakujące drogi oddechowe. Chorobą, której można uniknąć stosując ten preparat jest np. legioneloza, czyli zakaźna choroba dróg oddechowych wywoływana przez bakterie. Środki czyszczące ponadto wykazują właściwości:

 • wirusobójcze (m.in. Polio typ 1, Adeno typ 5, Mysi norowirus)
 • bakteriobójcze (m.in.  Legionella pneumophila, Staphylococcus aureus, Escherichia coli)
 • grzybobójcze (np. Candida albicans)

Działania fachowców pozwalają zapewnić dostarczanie czystego i świeżego powietrza w pomieszczeniach, w których funkcjonują systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne. Stosowane preparaty są innowacyjne, ich formuła jest unikalna, wielopłaszczyznowa, a zakres działania szeroki. Czyszczenie klimatyzacji od fachowców z serwisu OTOmistrz w Bełchatowie zatem:

 •  łączy w sobie wydajność i szybkość działania środków chemicznych, które na długo wykazują działanie ochronne
 • neutralizuje nieprzyjemne zapachy wydostające się z urządzeń do klimatyzowania     zwalcza żywe komórki grzybów
 •  gwarantuje wymagany standard mikrobiologiczny wentylacji.

O naszych wykonawcach

 

Większość z nich to certyfikowane firmy, które mogą w sposób autoryzowany instalować, projektować, sprzedawać, uruchamiać i serwisować urządzenia Toshiba. Jeśli serwis i konserwacja klimatyzacji są prowadzone kompleksowo można być pewnym właściwej pracy urządzeń przez długi okres czasu, a także wysokiej jakości wydostającego się z klimatyzacji powietrza w Bełchatowie. Klienci darzą ich zaufaniem, a to dlatego, że wykazują profesjonalne podejście do wykonywanej pracy i posiadają doświadczenie w zakresie działań związanych z klimatyzacją. Z reguły mają swoją siedzibę w Bełchatowie – tutaj najszybciej są w stanie wykonywać usługi. Oferują serwis klimatyzacji od najbardziej znanych producentów, jak i rzetelną konserwację urządzeń chłodzących. Realizując serwisowanie klimatyzacji w Bełchatowie wykonują zróżnicowane prace, w tym:

 • Sprawdzają niezawodność mocowań i wszystkich elementów montażowych, w razie potrzeby usuwają wykryte problemy;
 • Sprawdzają sprawność działania urządzenia od strony technicznej;
 • Testują działalność urządzenia w różnych trybach jego eksploatacji;
 • Czyszczą klimatyzację wewnątrz i na zewnątrz;
 • Dokonują wymiany elementów filtrujących;
 • Sprawdzają kompletność napełnienia systemu czynnikiem chłodniczym itp.

Fachowcą z serwisu OTOmistrz można zlecić serwisowanie klimatyzacji w budynkach mieszkalnych w Bełchatowie, biurach, a także pomieszczeniach użyteczności publicznej. Zachęcamy do zamawiania usług przynajmniej raz w roku, a najlepiej – dwa razy w roku.

montaż klimatyzacji w bloku Bełchatów
mobilny serwis klimatyzacji Bełchatów
klimatyzacja kanałowa Bełchatów
odgrzybianie klimatyzacji Bełchatów
instalacja klimatyzacji Bełchatów
czyszczenie klimatyzacji cena Bełchatów
 • Montaż klimatyzacji w Bełchatowie
 • Czyszczenie klimatyzacji
 • Odgrzybianie klimatyzacji

Wykonawcy, którzy są zarejestrowani na platformie OTOmistrz dokonują montażu różnych typów klimatyzacji w Bełchatowie, w tym ściennych systemu split. Zamówić tę usługę mogą zarówno właściciele domów i biur, jak i osoby odpowiadające za podniesienie komfortu przestrzeni użytkowania publicznego. Można zwrócić się do nich zarówno w celu bezpośredniego montażu już zakupionego urządzenia klimatyzującego, przeznaczonego do zawieszenia wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia, jak i skorzystania z fachowej pomocy w wyborze odpowiedniej jednostki. Świadcząc usługi dbają o to, by montowane urządzenia były maksymalnie bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i serwisowaniu. Cena klimatyzacji w Bełchatowie od naszych wykonawców jest przystępna dla każdego klienta, zatem zachęcamy do skorzystania z usług.

Realizowane na czas i jakościowe czyszczenie klimatyzacji – to nie tylko podstawa jej sprawnego funkcjonowania, ale także gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla osób, które korzystają z takich urządzeń. Fachowcom z serwisu OTOmistrz w Bełchatowie można powierzyć zarówno proste czyszczenie klimatyzacji, jak i jej naprawę. Efektem realizowanych prac stanie się poprawa jakości powietrza w pomieszczeniu, pełna likwidacja zgromadzonych w systemie kondycjonowania bakterii i kurzu, a także minimalizacja ryzyka wystąpienia jakichkolwiek awarii. Poprawnie wyczyszczona klimatyzacja pozwala również oszczędzać energię elektryczną, a zatem zamówienie tych usług jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania.

W układzie wentylacyjnym w domach, jak również samochodach gromadzi się nie tylko znaczna ilość kurzu i bakterii, ale także niebezpieczna dla życia i zdrowia praktycznie każdej żywej istoty pleśń. Zatem ważne jest systematyczne odgrzybianie klimatyzacji, wykorzystując w tym celu wysokiej jakości środki i urządzenia dezynfekujące. Realizację tego zadania zachęcamy zlecić fachowcom z serwisu OTOmistrz w Bełchatowie. Efektem realizacji zlecenia będzie nie tylko bezpieczeństwo użytkowania klimatyzacji, ale także zniknięcie nieprzyjemnego zapachu pojawiającego się podczas jej użytkowania.

Dlaczego warto wybrać specjalistów z platformy OTOmistrz?

Wykonywana przez nich praca cechuje się rzetelnością i solidnością. Serwis urządzeń klimatyzacyjnych w Bełchatowie prowadzą w sposób kompleksowy. Najbardziej pożądany rezultat prac, jakim jest czyste powietrze, bez zawartości substancji chorobotwórczych lub powodujących alergie, jest możliwy do osiągnięcia za sprawą fachowego wykonania wszelkich wymaganych czynności z zakresu serwisu i konserwacji klimatyzacji. Ich praca polega na całościowym i dogłębnym oczyszczeniu urządzeń klimatyzacyjnych, a także uzupełnianiu czynnika chłodniczego.

Pracownicy dbają o to, aby miejsce pracy po wykonaniu wszelkich prac pozostało posprzątane i czyste. Pewnie wiele osób zastanawia się kiedy wykonać serwis klimatyzacji? Najlepszą porą jest czas po zakończeniu sezonu. Wówczas czas oczekiwania na wykonanie usługi nie jest długi, co zmienia się w okresie występującym przed sezonem, ponieważ wówczas wpływa najwięcej zamówień tego typu usług.

5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o serwisie klimatyzacji

Dziękuję specjalistom z serwisu OTOmistrz! Moja klimatyzacja działa niezawodnie przez cały rok i nie muszę martwić się upałami lub mrozem. Dodatkowo na obsługę urządzeń nie wydaję fortuny: warto skorzystać z tej platformy, szczególnie jeśli zamieszkujecie.

Ignacy

Żeby zrealizować serwisowanie klimatyzacji w moim biurze, którą znalazłam na OTOmistrz potrzebowała około 6 godzin. Fachowcy działali szybko, nie zakłócali nam pracy, posprzątali po sobie. Teraz klimatyzacja działa bez zarzutów, polecam!

Irena

Raz na rok zapraszam fachowców z serwisu OTOmistrz  w celu sprawdzenia sprawności funkcjonowania mojego systemu klimatyzacji. Ekipa przybywa na wcześniej ustaloną godzinę, szybko przeprowadza analizę stanu urządzeń, w razie potrzeby dokonuje naprawy. Dodatkowo pracownicy czyszczą klimatyzację i wymieniają filtry. Dzięki nim wszystko działa sprawnie, a po zakończeniu serwisowania w pomieszczeniu w ogóle nie pozostają śmieci.

Kuba

Potrzebowałem pilnego remontu systemu klimatyzacji. Postanowiłem zwrócić się do fachowców z serwisu OTOmistrz. Jakość realizacji zlecenia była tak wysoka, że postanowiłem pozostawić tu opinię i polecić serwis wszystkim innym. Naprawdę warto – wykonawcy działają fachowo, tanio, czysto i jakościowo.

Julian

Cieszę się, że wśród wielu firm, oferujących usługi czyszczenia klimatyzacji, zdecydowałam się na współpracę ze zleceniobiorcą z serwisu OTOmistrz. Sama upewniłam się w tym, że pracują tu osoby, które wiedzą co robią, nie psują sprzętu, a odwrotnie – przywracają jego pełną funkcjonalność. Moja klimatyzacja teraz działa tak, jakby była nowa. Polecam serdecznie!

Maria

Najczęściej zadawane pytania o serwisie klimatyzacji

⭐ Co ile serwisować klimatyzację?
Producenci zalecają , aby serwis klimatyzacji domowej, biurowej przeprowadzać 2 razy w roku. Najlepszym czasem na wykonanie tej czynności jest okres jesieni i wiosny, kiedy sezon grzewczy minie. Serwisowanie klimatyzacji funkcjonującej w chłodniach, sklepach itp. powinno występować częściej. Warto pamiętać o regularności w serwisowaniu, bo zapewnia to nieprzerwaną pracę klimatyzacji, bez pojawiania się problemów.
⭐ Czy warto wykonać serwis klimatyzacji zimą?
Tak, jeśli akurat wtedy przypada okres, kiedy powinno się wykonać serwisowanie. Jest to istotne ze względu na to, że samochody posiadające sprawną klimatyzację, szybciej się nagrzewają. Dlatego nie chodzi jedynie o usunięcie ewentualnego grzyba z klimatyzacji i nawiewów. Odpowiednio działająca klimatyzacja osusza też powietrze, więc pozwala szybciej poradzić sobie z zaparowanymi szybami, które w stanie zaparowanym stanowią zagrożenie na drodze.
⭐ Dlaczego dobrze jest uzupełniać czynnik chłodniczy klimatyzacji?
Układ chłodniczy klimatyzacji posiada wiele złączek, uszczelek, a więc przewodów, które są ze sobą połączone, jak i ze sprężarką. Dlatego ten układ nie jest szczelny w 100%. Z tego powodu czynnik chłodniczy, który znajduje się w postaci cieczy lub gazu, może się ulatniać. Normalnym ubytkiem czynnika w ciągu roku jest ilość wynosząca 100-150 g. Z kolei, jeśli ta ilość jest większa, może to oznaczać, że klimatyzacja nie jest szczelna. Prawo zgodne z UE mówi o tym, że jeżeli serwisant zauważy ubytek czynnika w ilości powyżej 40 g, powinien znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i dokonać jej eliminacji przed uzupełnieniem czynnika. Wiąże się to z tym, że najczęściej wynik kontroli stanu klimatyzacji daje dobry efekt, natomiast nie mieści się on w normach dyktowanych prawem. W efekcie właściciele ponoszą większe koszty serwisowania.
⭐ Dlaczego klimatyzacja przestaje działać?
Przyczyn, z powodu których klimatyzacja nie funkcjonuje, może być kilka:
 • brak sprawności sprężarki klimatyzacji
 • nieszczelny układ klimatyzacji (np. dziurawy skraplacz)
 • układ nie jest drożny (filtr osuszacza lub zawór rozprężny jest zapchany)
 • uszkodzenie sprzęgiełko sprężarki
 • uszkodzenie układu elektronicznego klimatyzacji.
Oznaki usterek zazwyczaj są podobne - brak schłodzonego powietrza lub schładzane w mniejszym stopniu. Zbyt mała ilość czynnika chłodniczego da o sobie znać w sytuacji, kiedy w samochodzie będzie słyszalne bulgotanie lub przelewanie.