Serwis pieców i kotłów gazowych w Kutnie

Naprawa kotła lub pieca powinna być realizowana przez fachowców posiadających doświadczenie, niezbędne urządzenia pomiarowe i remontowe, a także uprawnienia do wykonywania takich prac. Zwróć się do specjalistów z serwisu OTOmistrz w Kutnie, a zapewnią fachową obsługę Twojego kotła lub pieca, dbając o każdy szczegół.

Serwis pieców gazowych Kutno

Serwis pieców i kotłów gazowych: najlepsze rozwiązania w Kutnie od fachowców z serwisu OTOmistrz

Oferują fachowy serwis kotłów i pieców w Kutnie. Świadczą fachowe usługi obsługi urządzeń grzewczych od polskich producentów. Konserwację najlepiej wykonywać przed zimą, najbardziej odpowiednim czasem będzie kończący się sezon grzewczy, ponieważ wówczas urządzenia przeszły wysoką eksploatację. Istotny jest regularny przegląd kotłów grzewczych i przeprowadzanie napraw, gdyż zapewni to ich sprawne działanie przez długi czas. W trakcie wykonywania zleconej usługi, pracownicy udzielą informacji o stanie kotłów, a także jeśli będzie taka konieczność – potrzebie wykonania prac naprawczych. 

Zakres usług naprawy kotłów grzewczych i pieców w Kutnie obejmuje:

 • Diagnostyka awarii
 • Wymiana termostatów, termopar
 • Regulacja zapalarek świeczkowych
 • Wymiana uszczelnień i izolacji
 • Usuwanie wycieków gazu
 • Naprawa manometrów i czujek temperatury
 • Naprawa wentylatorów kotłów kondensacyjnych
 • Naprawa i regulacja olejowych palników nadmuchowych
 • Usuwanie usterek związanych ze złym stanem konfiguracji elektronicznej
 • Naprawa naczyń przeponowych
 • Naprawa błędów zapłonowych, palników, likwidacja eksplozyjnych zapłonów
 • Korekta prądu jonizacji
 • Naprawa elektrod jonizacyjnych i zapłonowych
 • Naprawa elektroniki
 • Usuwanie wycieków wodnych, uszczelnianie połączeń.
Serwis piecyków gazowych Kutno
Serwis pieca gazowego Kutno
Naprawa pieców na ekogroszek Kutno
Serwis kotłów Kutno
 • Naprawa kotłów w Kutnie
 • Naprawa pieców w Kutnie

Naprawa kotłów elektrycznych i gazowych – jeden z podstawowych kierunków działalności wykonawców z serwisu OTOmistrz w Kutnie. Do nich można zwrócić się zarówno w celu zamówienia serwisowania kotła, jak i diagnostyki urządzenia, wymiany dowolnych podzespołów, które uległy zużyciu lub dokonania wpisu do księgi gwarancyjnej kotła. Z reguły to małe firmy, których pracownikom można powierzyć serwisowanie kotłów od znanych producentów, w tym Junkers, Viessmann, Vaillant, Buderus, Termet, Immergas, Ariston i in. Można im zlecić zarówno naprawy gwarancyjne, jak i pogwarancyjne, chętnie podejmują się trudnych wyzwań i realizują pilne zlecenia.

Naszym wykonawcom w Kutnie można zlecić realizację szerokiego zakresu prac, związanego z naprawą pieców gazowych i elektrycznych, w tym: przeglądy okresowe, czyszczenie urządzeń z wydaniem zaświadczeń, niezbędnych do rozpoczęcia eksploatacji, odkamienianie i montaż osprzętu, a w piecykach gazowych także regulację ciśnienia gazu. Podstawą zawsze skutecznej realizacji serwisowania pieców w Kutnie przez specjalistów z naszego serwisu jest dokładne przestrzeganie zaleceń producentów takiego sprzętu, a także wykorzystanie wysokiej jakości części zamiennych i urządzeń naprawczych.

Fachowa konserwacja pieców i kotłów w Kutnie

Specjaliści z serwisu OTOmistrz oferują: czyszczenie kotłów grzewczych z zastosowaniem metod chemicznych, uruchamianie urządzeń grzewczych, montowanie kuchenek gazowych, przeprowadzanie konserwacji kotłowni gazowych i olejowych, jak również fachowe doradztwo dotyczące zakupu tego rodzaju urządzeń. Fachowcy wykonują swoją pracę w sposób bardzo dokładny, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty. Do realizacji każdego zlecenia podchodzą w sposób profesjonalny, awarie starają się usuwać w możliwie jak najkrótszych terminach. Istotne jest, aby naprawa kotłów i pieców w Kutnie była wykonywana tylko przez osoby, które się na tym znają – kompetentnych serwisantów. Ich doświadczenie oraz wiedza wpłyną na zachowanie sprawności i bezpieczeństwa urządzenia.

Z obserwacji wynika, że konserwowanie kotłów grzewczych jest czynnością pomijaną przez wielu właścicieli. Wielu z użytkowników kotłów nie stosuje się do zaleceń i nie zleca systematycznej usługi konserwacji. Zdarza się, że konserwacja jest robiona dopiero wtedy, kiedy stan urządzenia jest już zły. Warto zatem pamiętać o regularności w przeprowadzaniu konserwacji. Nie można zaoszczędzić na pomijaniu tego aspektu, ponieważ może to prowadzić do poważnych awarii kotła, a w następstwie kosztownych napraw. Najlepiej do prowadzenia usługi konserwacji zatrudnić fachowca. Specjalista od kotłów w Kutnie w odpowiedni sposób zajmie się urządzeniem, pomoże w wydłużeniu jego użytkowania, co pozwoli zminimalizować koszty większych napraw. Serwis daje możliwość wykrycia drobnych usterek, a także ich szybkiej naprawy. Nie warto ryzykować nieprzewidzianej konieczności naprawy kotła, zwłaszcza, że takie rzeczy potrafią zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. Lepiej zdążyć przed powstaniem poważnej awarii i zamówić usługę konserwacji, gwarantuje to komfort użytkowania urządzenia.

5 + Lat na rynku
80 + Usług w ofercie
523 Zamówień w trakcie realizacji
1824 + Zrealizowanych zamówień

Opinie o serwisie pieców i kotłów gazowych w Kutnie

Fachowcy z serwisu OTOmistrz systematycznie wykonują przegląd pieca gazowego w moim domu. Lubię gdy fachowca można zaprosić już w następnym dniu po złożeniu zamówienia, sam przegląd odbywa się bardzo rzetelnie, a po jego zakończeniu przygotowywane zostają wszystkie niezbędne dokumenty. Atutem jest także to, że w razie ustalenia jakichkolwiek usterek od razu można zamówić naprawę urządzenia.

Darek

Cena naprawy piecyków gazowych była podstawową przyczyną, dla której zdecydowałam się zamówić usługi w serwisie OTOmistrz. Okazało się, że mimo niskich cen, pracują tu prawdziwi fachowcy, którzy wiedzą, jak usunąć skomplikowane usterki. W moim przypadku naprawa zajęła kilka dni, gdyż czekaliśmy na rzadki element montażowy. Z efektu pracy jestem bardzo zadowolona. 

Anna

Mój kocioł Bosch zaczął szwankować, a zbliżała się zima. Postanowiłam więc zaprosić fachowca do naprawy. Wybrałam wśród licznych ofert firmę z serwisu OTOmistrz i nie żałuję. Mają bardzo fachowe podejście do każdego klienta, podczas naprawy sprawdzają każdy szczegół, a na zrealizowane prace udzielają gwarancji. 

Diana

Sumienna i tania realizacja zlecenia (naprawa kotła węglowego).  OTOmistrz – to platforma, która naprawdę warta jest szczerego polecenia! Fachowcy przyjechali już w następnym dniu po złożeniu zamówienia, szybko dokonali diagnostyki kotła, zaproponowali kilka sposobów rozwiązania problemu i po ustaleniu szczegółów do wieczora tego samego dnia wykonali naprawę. Dodatkowo dodam, że cena serwisu kotła wyszła nawet niższa, niż oczekiwałem.

Wojciech

Zamówiłem w serwisie OTOmistrz przeróbkę pieca na palenie ekogroszkiem. Wcale nie była to droga usługa, a moje urządzenie po jej realizacji stało się o wiele bardziej wydajniejsze i bezpieczniejsze. Dodatkowo warto zaznaczyć uwzględnienie wszystkich moich indywidualnych wymagań oraz prace stricte według podpisanej między nami umowy. Jeśli będę potrzebował naprawy pieca lub kotła, zdecydowanie skorzystam z OTOmistrz!

Zbigniew

Często zadawane pytania o serwisie pieców i kotłów gazowych w Kutnie

⭐ Dlaczego warto zadbać o regularną konserwację kotła w Kutnie?
W trakcie przeglądu mogą zostać wykryte usterki, które mogą prowadzić do poważnych awarii. Wcześnie wykryte usterki pozwolą uniknąć poważnych napraw. Kocioł zachowa sprawność, wydajność i bezpieczeństwo. W procesie spalania powstaje sadza, która powoduje większe zużycie gazu poprzez osadzanie się na wymienniku ciepła. Kocioł w trakcie pracy zanieczyszcza się, a nagromadzony brud może powodować gorszą jakość spalania i osłabiać wymianę ciepła. Konserwacja pozwala utrzymać odpowiednią jakość pracy kotła. Z tego powodu, że w trakcie pracy elementy kotła są narażone na wysoką temperaturę i spaliny, mogą one ulegać niszczeniu. Dlatego warto to kontrolować i reagować na czas. Urządzenia grzewcze powinny być poddawane okresowej kontroli przynajmniej raz w roku. Mówi o tym prawo budowlane (art. 62 ustawy), tak zalecają producenci, a także jest to zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie “Warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych” (Dz. U. Nr 74 z dnia 9 września 1999 r.).
⭐ Co ile przeprowadza się obowiązkowe przeglądy gwarancyjne?
Aby uzyskać gwarancję, właściciel kotła powinien zlecić obowiązkowy przegląd gwarancyjny oraz dokonać konserwacji kotłów i pojemnościowych wymienników c.w.u. autoryzowanej firmie. Są to usługi, za które należy zapłacić.
 • Wykonanie 1 przeglądu pozwala na uzyskanie 2 lat gwarancji na kotły wiszące niekondensacyjne, automatykę, podzespoły elektryczne, wyposażenie dodatkowe, palniki nadmuchowe i atmosferyczne;
 • Wykonanie 4 corocznych przeglądów pozwala na uzyskanie 5 lat gwarancji na wymienniki ciepła, kotły stojące, kotły wiszące kondensacyjne, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u.
⭐ Kiedy kotły nie podlegają gwarancji?
Następujące powody uszkodzeń powodują utratę gwarancji:
 • Obsługa niezgodna z instrukcją eksploatacji, konserwacji, instalacji;
 • Niewłaściwy transport i przechowywanie;
 • Inne uszkodzenia powstałe bez winy producenta.
⭐ Czy użytkownik może napotkać na trudności związane z obsługą kotła ogrzewania centralnego?
Centralne ogrzewanie cechuje się zautomatyzowanym procesem generowania ciepła. Właściwie cała praca znajduje się po stronie urządzeń kotła, wystarczy tylko dokonać ustawienia odpowiedniej temperatury. Kiedy temperatura ustawiona na regulatorze będzie wynosiła mniej,niż wskazana wartość, kocioł wznowi pracę, natomiast w sytuacji, kiedy nagrzewanie przestanie być potrzebne, dojdzie do jego wyłączenia. Można również ustawić odpowiednią temperaturę w zależności od pogody lub pory dnia. Specjaliści z serwisu OTOmistrz posiadają w swojej ofercie różne regulatory, które zapewnią komfortową temperaturę w pomieszczeniach. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.